Екологія

Останні тропічні льодовики зникнуть через 10 років. Або ще раніше

Останні тропічні льодовики по обидві сторони Тихого океану зникнуть через 10 років. Можливо, це станеться раніше — причиною стане глобальне потепління, говориться в дослідженні Центру полярних і кліматичних досліджень імені Берда в Університеті штату Огайо.

Тривале глобальне потепління призводить до значного скорочення і зникнення льодовиків в тропіках. Льодовики в Африці, Новій Гвінеї і Венесуелі можуть зникнути вже найближчим часом. Це призведе до підвищення рівня моря, що, у свою чергу, стане причиною більш частих та більш інтенсивних штормів.

Дослідники вивчили крижаний покрив на вершині гори Пунчак-Джая в західній частині острова Нова Гвінея. Льодовик тане вже 150 років, а з 2015 року це процес прискорився — частково із-за сильного Ель-Ніньо.

Модель, створена вченими, показує, що лід на горі повністю зникне під час наступного сильного Ель-Ніньо, яке може відбутися через 10 років — а, ймовірно, і раніше.

За словами дослідників, те ж саме станеться з тропічними льодовиками на горі Кіліманджаро в Танзанії і Кельчкая в Перу. Льодовики на вершині гір по всьому світу сприяють від третини до половини щорічного підвищення рівня моря в океанах, наголошується в дослідженні.

“Вони [тропічні льодовики, — прим. ред.] набагато більш уразливі до підвищення температури, тому що вони менше і тепліше арктичних — і знаходяться ближче до порога плавлення, ” –  твердить Лонні Томпсон, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button