Головна / Екологія / Останні тропічні льодовики зникнуть через 10 років. Або ще раніше

Останні тропічні льодовики зникнуть через 10 років. Або ще раніше

Останні тропічні льодовики по обидві сторони Тихого океану зникнуть через 10 років. Можливо, це станеться раніше — причиною стане глобальне потепління, говориться в дослідженні Центру полярних і кліматичних досліджень імені Берда в Університеті штату Огайо.

Тривале глобальне потепління призводить до значного скорочення і зникнення льодовиків в тропіках. Льодовики в Африці, Новій Гвінеї і Венесуелі можуть зникнути вже найближчим часом. Це призведе до підвищення рівня моря, що, у свою чергу, стане причиною більш частих та більш інтенсивних штормів.

Дослідники вивчили крижаний покрив на вершині гори Пунчак-Джая в західній частині острова Нова Гвінея. Льодовик тане вже 150 років, а з 2015 року це процес прискорився — частково із-за сильного Ель-Ніньо.

Модель, створена вченими, показує, що лід на горі повністю зникне під час наступного сильного Ель-Ніньо, яке може відбутися через 10 років — а, ймовірно, і раніше.

За словами дослідників, те ж саме станеться з тропічними льодовиками на горі Кіліманджаро в Танзанії і Кельчкая в Перу. Льодовики на вершині гір по всьому світу сприяють від третини до половини щорічного підвищення рівня моря в океанах, наголошується в дослідженні.

«Вони [тропічні льодовики, — прим. ред.] набагато більш уразливі до підвищення температури, тому що вони менше і тепліше арктичних — і знаходяться ближче до порога плавлення, » —  твердить Лонні Томпсон, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm