Здоров'я

Озеленення районів знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Вчені з США дізналися, як просто знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань (ССЗ)! Потрібно переїхати в зеленішу зону й екологічно чисту місцевість. В рамках роботи, яка тривала п’ять років, вчені виявили, що у жителів таких місць ризик ССЗ нижче на 16%.

В рамках роботи учені вивчили дані 243 558 пацієнтів лікарень Маямі у віці 65 років і старше. За п’ять років дослідження серед учасників були зафіксовані такі стани, як серцевий напад, фібриляція передсердь, серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, гіпертонія та інсульт / транзиторна ішемічна атака.

Для оцінки екологічності та «зеленості» місцевості, в якій жили учасники, використовувалися супутникові знімки, які надавали оцінку кількості видимого і невидимого сонячного світла в ближньому інфрачервоному діапазоні, відбитого від поверхні Землі. Хлорофіл з рослин зазвичай поглинає видиме світло і зображає ближнє інфрачервоне світло, тому вимір обох показників вказує на кількість рослинності.

Проаналізувавши показники на початку дослідження і порівнявши їх з даними в кінці роботи, вчені прийшли до висновку, що жителі «зелених» кварталів рідше стикалися з ССЗ. Важливо відзначити, що вчені скорегували результати роботи виключивши з дослідження такі чинники, як вік, стать, етнічна приналежність, дохід.

Цікаво, що коли автори роботи проводили своє дослідження, в Маямі проводилася програма озеленення міста. Як показали результати, в порівнянні з жителями районів з низьким озелененням, у тих, хто жив в районах, де кількість рослинності збільшилася за п’ятирічний період, ймовірність розвитку нових захворювань серцево-судинної системи була на 15% нижче.

«Ми підозрюємо, що ці спостереження можуть бути обумовлені безліччю чинників», – сказав автор дослідження доктор Вільям Ейткен. «Наприклад, люди, що живуть в зеленіших районах, можуть більше займатися спортом на свіжому повітрі й можуть відчувати себе менш напруженими через те, що вони оточені природою. Крім того, рослинність може забезпечити деякий захист від забруднення повітря і / або шуму. Це область для подальшого вивчення ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button