Земля

Озеро Байкал перетворюється в болото через чужорідні водорості

Про одне з головних природних чудес Росії, озеро Байкал, останнім часом приходить все більше тривожних новин. Екологи б’ють на сполох – на їхню думку, Байкал перетворюється в болото.

У заболочуванні перлини Сибіру винні невластиві озеру водорості, які з’явилися через рідкі побутові відходи, заявили учасники круглого столу, що пройшов днями в Іркутську і присвячений забрудненню Байкалу.

foto_cikavosti_10.092014-13_resized

Як пише SIA, недавня суспільно-наукова експедиція виявила, що в Чівиркуйскій затоці за сезон утворюється близько 160 тонн рідких побутових відходів. Через викиди в озеро почали поширюватися чужорідні водорості, наприклад, елодея канадська і спірогіра. Як наслідок – заболочування місцевості, зазначає співголова регіональної громадської організації “Байкальська екологічна хвиля” Марина Ріхванова.

Читайте також: Озеро, що перетворює тварин в камінь

Значні скупчення зелених водоростей і відмерлих черепашок-ставковиків виявили інспектори управління Росприроднагляду по Бурятії в ході рейду північним узбережжям Байкалу. Вони обстежили узбережжя від гирла річки Тия по правій стороні до бухти Сеногда. Інспектори відзначили незадовільний стан узбережжя на відстані 4 і 8 кілометрів від гирла Тиї – на узбережжі відзначені захаращення гниючими водоростями. Така ж проблема спостерігається в Модриновій затоці. А ось здорових губок там не знайти.

Що стосується боротьби з заболочуванням, то в ході круглого столу було запропоновано дороге інноваційне рішення – перший екокорабль “Трохим Яскині”, на якому передбачається обкатати технології, що дозволяють попередити поширення зелених водоростей.

foto_cikavosti_10.092014-13-01_resized

Судно планується створити на основі базуючого зараз у Листвянці “Ярославца” з використанням унікальних розробок АКБ “Міленіум” і Східно-Сибірського центру енергозбереження. Зокрема, мова йде про установки з переробки підсланевих і фекальних вод у паливо, екологічному утилізаторі твердих побутових відходів, технології, що усуває появу конденсату. На кораблі мають намір облаштувати майданчик для безпілотного літального апарату, встановити сонячні батареї, вітрогенератор. На таке судно необхідно $320 000.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button