Здоров'я

Банани знижують ризик інсульту

В результаті проведеного дослідження вчені прийшли до висновку, що вживання в їжу бананів може скоротити ризик інсультів в період пысля менопаузи у жінок.

Продукти з високим вмістом калію можуть знизити ймовірність інсульту на цілих 25%, стверджують дослідники. В ході наукової роботи вони вивчили понад 90 тисяч жінок в постменопаузі у віці від 50 до 79 років, за якими спостерігали в середньому 11 років.
foto_cikavosti_09.09.2014-012

Вчені стежили за тим, як багато калію споживали учасниці дослідження. На початку дослідження жодна з учасниць не мала інсульту, а середнє споживання калію з їжею становило 2,611 мг в день.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), денна норма калію для жінок становить 3,510 мг або більше. Тільки 16,6% з учасниць отримували з їжею це або більше, при цьому, варто зазначити, що результати дослідження засновані на дії калію, що отримується з їжі, а не з добавок. У банані міститься близько 430 мг.

Читайте також: 10 фактів, які ви не знали про банани

Жінки, які споживали найбільше калію, мали на 12% менше шансів постраждати від інсульту в цілому, і на 16% менше шансів постраждати від ішемічного інсульту, ніж жінки, які вживали його менше.

Серед жінок, які не страждали від підвищеного кров’яного тиску і споживали з їжею необхідну або більшу кількість калію, ризик розвитку ішемічного інсульту був на 27% нижче, а ризик для всіх типів інсульту знижувався на 21%. У жінок з гіпертензією, які споживали найбільше калію, спостерігалося зниження ризику передчасної смерті, але споживання калію не знижувало ризику інсульту.

Дослідники припустили, що підвищення споживання калію з їжею може принести велику користь, якщо доза речовини, одержуваного не з добавок, буде збільшена, перш ніж розвинеться високий кров’яний тиск. Вони також виявили, що жінки, які споживали найбільше калію, мали на 10% менше шансів померти раніше, ніж ті, хто недоотримував з їжею цього елемента.

Старший автор дослідження, Сільвія Вассертил-Смоллер з медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку, сказала: “Наші результати показують, що жінки повинні їсти більше продуктів, багатих калієм. Ви не знайдете високого рівня калію в нездоровій їжі. Крім бананів продуктами з високим вмістом калію є біла і солодка картопля, а також білі боби”.

Читайте також: Омолоджуючий раціон: 14 «чарівних» продуктів

Тим не менш, вона попередила, що занадто велика кількість калію може бути небезпечно для серця, і що люди повинні контролювати, яку кількості мінералу вони споживають.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button