Людина

П’ятиденне лікування стимуляцією мозку показало високу ефективність проти депресії

Стенфордські дослідники вважають, що вони досягли ефективного та швидкого лікування важких випадків депресії. У новому дослідженні вказується, що майже у 80% пацієнтів покращився стан після проходження лікування.

Лікування персоналізоване для кожного пацієнта, з попереднім МРТ, щоб вибрати найкращі можливі місця вздовж мозку для доставлення цих імпульсів.

Стимуляція мозку називається багатообіцяльним засобом від депресії, особливо тих її форм, які не піддаються лікуванню іншими методами. Основна ідея полягає у використанні електричних імпульсів для збалансування нестабільної мозкової активності, пов’язаної з неврологічними або психічними розладами.

Існують різні форми стимуляції, які розрізняються за інтенсивністю і способом взаємодії з тілом. Деякі включають імплантати в головний мозок. Інші, в основному, неінвазивні — як, наприклад, повторювана транскраніальна магнітна стимуляція. Як випливає з назви, вона ґрунтується на “магнітних полях, які тимчасово прикладаються до голови”.

Повторювана транскраніальна магнітна стимуляція була схвалена Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів у 2008 році для пацієнтів, які не реагують ні на одне лікування. Але його ефективність невелика: від 14% до 30% пацієнтів відчувають помітну ремісію. І хоча це безпечно і вимагає меншого догляду, ніж інші форми стимуляції, типовий одноразовий курс займає близько шести тижнів, що далеко не ідеально для пацієнтів, які переживають гострий депресивний епізод.

В останні роки вчені медичного факультету Стенфордського університету намагалися поліпшити застосування повторюваної транскраніальної магнітної стимуляції. Їх метод, який тепер отримав назву Стенфордської нейромодуляційної терапії, заснований на використанні вищих доз магнітних імпульсів, що доставляються за швидшим п’ятиденним графіком, що імітує приблизно сім місяців стандартного лікування ПТМС. Лікування персоналізоване для кожного пацієнта, з попереднім МРТ, щоб вибрати найкращі можливі місця вздовж мозку для доставлення цих імпульсів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments