Різне

П’ять фактів про сон

Коли наша голова опускається на подушку, ми потрапляємо в світ за гранню нашої свідомості. Клітини в нашому мозку не дрімають – під час сну нас відвідують яскраві або обтяжуючі картинки нашої несвідомої дрімоти.

Чому деякі люди страждають від нічних кошмарів, а інші бачать радісні сни? Сни – таємничі явища. Досліджуючи глибше наш мозок, вчені поступово знаходять відповіді на деякі питання.

Ось п’ять фактів про сон.

1. Cни c застосуванням насильства носять попереджувальний знак

Від самих таких снів нам неприємно, а тут виявляється, що сни, де відбувається насильство, крики, побиття являються передвісниками захворювання мозку – від хвороби Паркінсона до деменції. Результати, опубліковані в 2010 році журналі Неврології (journal Neurology), свідчать про початкову стадію цих нейродегенеративних захворювань, які можуть початися раніше, перш ніж сама людина або лікар дізнаються про це.

2. «Сови» бачать більше кошмарів.

Дослідження від 2011 року, опубліковане в журналі Сни (Sleep), з’ясовує, що люди, які засиджуються до пізна відчувають кошмарні сни частіше, ніж ті, хто встає рано.

Піддослідних студентів оцінювали за шкалою від 0 до 4 балів по збільшенню кошмарів уві сні. Любителі раннього підйому отримали 1,23 бала, опроти 2,10, що відчували «сови». Різниця значна, проте вчені не впевнені, що причиною являються звички сну. Можливо тут справа в гормоні стресу кортизолу, активність якого припадає на ранкові години, коли у людей глибокий сон. Під час сну кортизол може викликати яскраві сни або кошмари.

3. Чоловіки мріють про секс

Як в години неспання, чоловіки мріють про секс більше, ніж жінки. Жінки навпаки, видять більше кошмарних снів, наголошує психолог Дженні Паркер з Університету Західної Англії. Можливо тому жінки не відчувають такого збудження вранці як чоловіки. Жіночі кошмари можуть бути згруповані в три категорії: страшні сни (переслідування і загроза життю); страх втрати коханої людини; заплутані сни.

4. Ви можете управляти своїми сновидіннями

Якщо ви зацікавлені в усвідомлених сновидіннях – займіться відео грою перед сном. Вони обидві представляють альтернативні реальності, говорить психолог Джейн Гакенбах (Jayne Gackenbach) з університету Мак Еван в Канаді.

“Якщо ви витрачаєте кілька годин на день у віртуальній реальності, це ніщо інше як практика”, сказала Джейн Гакенбах журналу LiveScience в 2010 році. «Геймери навчилися контролювати ігрове середовище, цю здатність вони можуть переносити і в сновидіння». Такий рівень контролю допомагає гравцям перетворити несамовитий жах у спокійний сон. Ця здатність може допомогти ветеранам воєн позбутися від посттравматичного стресового розладу, укладає Джейн Гакенбах.

5. Чому нам сняться сни.

Вчені давно задавалися цим питанням – від ідей Зигмунда Фрейда, що сни виконують наші приховані бажання або ж вони лише побічний ефект швидкого руху очей (REM) уві сні. Виявляється, принаймні однією з причин може бути критичне мислення, каже гарвардський психолог Дейрдре Баррет (Deirdre Barrett), яка представила свою теорію в 2010 році на засіданні Асоціації психологічних наук в Бостоні.

Її дослідження показали, що наші сни допомагають нам вирішити завдання, якими ми займаємося протягом дня. Нелогічність і візуалізація снів робить їх ідеальним місцем для вирішення різних проблем. Можливо сни були раніше тільки для перезавантаження мозку, протягом часу, з розвитком інтелекту, стали вирішувати різні завдання.

Натхнення: www.mnn.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button