Здоров'я

П’ятихвилинні прогулянки нейтралізують шкоду сидячої роботи

Вчені встановили, що всього п’ять хвилин прогулянки в годину здатні нейтралізувати шкідливі процеси в стегновій артерії і знизити ризик серцево-судинних захворювань. Результати дослідження були опубліковані в офіційному журналі Американського коледжу спортивної медицини Medicine & Science in Sports & Exercise.

foto_cikavosti_10.092014-12_resized

Відомо, що тривале сидіння за робочим столом весь день негативно відбивається на здоров’ї. Воно пов’язане з підвищеним рівнем холестерину і набором зайвої ваги в області талії, що може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань і порушенню обміну речовин.

Читайте також: Скандинавська ходьба

В ході новітнього дослідження вчені спостерігали за 11 здоровими чоловіками в віці від 20 до 35 років. Учасники не мали проблем з вагою. Фахівці попросили добровольців сидіти без руху протягом трьох годин. Фахівці використовували манжети для вимірювання кров’яного тиску та ультразвукову технологію для вимірювання функцій стегнової артерії на самому початку дослідження і через кожну годину.

В результаті було виявлено, що під час 3-годинного періоду функція стегнової артерії зменшилася на цілих 50% всього за одну годину в сидячому положенні. Однак випробовувані, які ходили протягом п’яти хвилин щогодини, не відчували
падіння артеріальної функції.

“Як з’ясувалося, навіть п’ять хвилин прогулянки в годину були корисні для кровообігу
в м’язових тканинах і могли нейтралізувати шкоду від сидячого положення”, –
коментує доктор Саурабх Тосар (Saurabh Thosar), провідний автор роботи.

Сотні тисяч людей проводять робочий день, сидячи в кріслі. Це в першу чергу небезпечно для серцево-судинної системи, так як гіподинамія вважається одним з найбільш серйозних факторів ризику розвитку гіпертонії і атеросклерозу.

Читайте також: Прогулянки на свіжому повітрі — користь від природи

В той же час учені зі Швеції прийшли до єдиного висновку, навіть якщо людина проживе багато років в пасивному стані, то вона буде виглядати набагато старішою, ніж та, яка бігає вранці і веде активний спосіб життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button