Людина

9 способів позбутися стресу на роботі

Це відчуття знайоме кожному: робочий день здається безкінечним, напруга наростає. Ви боїтеся втратити роботу, тому берете на себе все більше і більше. А що в результаті? Ви знаходитесь на межі депресії, ваше особисте життя страждає. Дослідження показали, що шістдесят відсотків працівників не отримують від начальства ніякої допомоги. Сумно, але так і є – керуючий нерідко просто не знає, що йому робити. Так що ніхто не допоможе вам позбавитися від стресу, ви повинні впоратися самі. Ось дев’ять способів, які допоможуть вам.

Ви повинні робити правильний вибір

Робота ніколи не зникне. Насправді, навіть якщо трапиться глобальна катастрофа, всі ваші робочі справи будуть на місці. Тому вам варто відразу зробити правильний вибір. Ви не повинні перетворюватися в раба своєї кар’єри. Ви повинні контролювати обсяг роботи самі. Не піддавайтеся хаосу. Ніяка робота не варта вашого здоров’я. Вона не повинна отруювати вас хвилюванням, страхом і смутком.

Ви повинні вміти розставляти пріоритети

Ви брали на себе занадто багато, а тепер не встигаєте закінчувати всі проекти в термін? Час навчитися розставляти пріоритети і складати списки справ. На початку дня запишіть все, що потрібно зробити, навіть найдрібніші справи. Перечитайте і визначте, що потрібно виконати в першу чергу. Подумайте, чи можна передати які-небудь завдання іншому. Перевіряйте пошту тільки в певні моменти. Не робіть багато справ відразу, реагуйте на завдання, що надходять одразу ж після їх появи. В кінці дня перегляньте список справ і складіть новий – на завтра.

Ви повинні навчитися відмовлятися

Ваш начальник просить вас виконати чергову задачу. Ви не хочете конфронтації і думаєте про думку колег, але в результаті страждати доведеться тільки вам. Насправді, погоджуючись на завдання, яке ви можете не виконати, ви нашкодите кар’єрі сильніше, ніж якщо навчитеся відмовлятися. Просто згадайте, що у вас є інший терміновий проект, над яким ви працюєте, запропонуйте інший термін виконання завдання. Не кажіть “ні” прямо, не вибачайтеся і не випробовуйте почуття провини. Якщо ви дуже хвилюєтеся, просто скажіть, що думаєте, а потім напишіть продуману відповідь поштою.

Ви повинні встановлювати межі

Переконайтеся, що влаштовуєте достатню кількість перерв і можете нормально пообідати. Не їжте прямо за робочим столом. Подумайте про понаднормові години. Чи варто це того? Судіть самі. Ваша продуктивність знижується через надто довгий робочий день, ви робите від втоми більше помилок, ви перестаєте нормально керувати своїм часом, у вас псується настрій.

Ви можете поговорити про проблему

Обговоріть стан справ з близькою людиною, другом чи колегою. Спробуйте розібратися, що відбувається. Чи є способи, які допоможуть вам поліпшити продуктивність?

Ви повинні займатися спортом

Дайте собі тверду обіцянку, що перестанете працювати в певні години протягом усього тижня і замість цього будете ходити в спортзал, на прогулянку або хоча б просто зустрінетеся з іншими людьми. Регулярні заняття спортом допомагають організму виробити ендорфіни, які підвищують ваш настрій. Пам’ятайте: якщо ви втомилися, стомлені або пригнічені, ваша продуктивність впаде. Куди краще працювати з перервами і приділяти час не тільки кар’єрі, але й собі.

Читайте також: 

Ви повинні справлятися з хвилюванням

Уявіть, що ви повинні виступити перед аудиторією і сильно хвилюєтеся через це. Останні дослідження показали, що спроби заспокоїти себе можуть бути не дуже хорошим рішенням. Якщо ви зізнаєтеся собі, що схвильовані, станеться щось дивовижне. Хвилювання залишається, але в поєднанні з радістю від усвідомлення своїх емоцій стає більш контрольованим. Був проведений експеримент, і всі учасники, хто спробував такий метод, показали кращий результат, ніж ті, хто намагався заспокоїтися і не зміг упоратися зі своїми емоціями. Поекспериментуйте теж, знайдіть для себе те, що підходить вам найкраще, і дійте відповідно.

Відправляйтеся у відпустку

Якщо б люди стежили за рівнем свого стресу і в потрібний момент брали невелику відпустку, економіка була б на зовсім іншому рівні! Всі ваші зусилля можуть бути абсолютно не виправдані – деякі люди примудряються напрацювати на сорок днів понаднормово, причому абсолютно без оплати. Не відмовляйте собі у відпочинку. Як би ви не були зайняті, для невеликої перерви завжди знайдеться можливість, просто потрібно спробувати її знайти. Багато людей навіть не намагаються – і абсолютно марно.

Почніть з невеликих змін

Навряд чи ваше навантаження різко зміниться, навіть якщо ви вирішите діяти кардинально і пригрозите звільненням. Ваше начальство теж не зміниться. Краще всього почати зміни з невеликих заходів. Почніть інакше контролювати робочий час або навчіться відмовлятися від нищівного обсягу праці. Подбайте про себе. Більше ніхто не буде цього робити!

Натхнення: fb.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button