Наука

Вчені: Експериментальна вакцина проти туберкульозу може врятувати мільйони життів

Дослідження британських учених показали ефективність експериментальної протитуберкульозної вакцини. Якщо результати підтвердяться в більш великих випробуваннях, лікування може врятувати мільйони життів.

Туберкульоз є однією з 10 основних причин смерті в усьому світі. У 2018 році він забрав 1,5 мільйона життів. Вакцина БЦЖ використовується для профілактики цього захворювання у дітей, а для дорослих немає ефективних заходів профілактики. Приблизно від 5 до 10% людей з латентною інфекцією хворіють на активну недугу. Нова вакцина, відома як M72 / AS01E, була розроблена британськими фармацевтичними фірмами GSK і Aeras. У дослідженні взяли участь 3575 дорослих в Кенії, Південній Африці та Замбії з латентною туберкульозною паличкою, половина з яких отримала дві дози препарату, а інші прийняли плацебо.

Через три роки в групі вакцини було вдвічі менше випадків активного захворювання, ніж у групі плацебо. Ефективність у 50% є низькою у порівнянні з більшістю відомих вакцин. Враховуючи брак інших профілактичних засобів, новинка може стати рятівним варіантом для більшості людей.

«Навіть якщо тільки половина з ін’єкцій були ефективними, з 10 мільйонами нових випадків і 1,4 мільйона смертей щорічно, число життів, які можна буде врятувати, збільшиться в рази», – говорить британський фармацевт Баррі Блум.
Потрібні великі випробування для оцінки ефективності ліків, перш ніж воно буде ліцензовано для використання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button