Технології

Парниковий газ метан вдалося перетворити в мурашину кислоту

Метан є перспективним енергетичним ресурсом для виробництва хімічних речовин з високою доданою вартістю. Однак висока симетрія і низька здатність до поляризації молекули метану ускладнює його активацію в м’яких умовах. Однак недавно вченим вдалося перетворити метан в мурашину кислоту з високою ефективністю в м’яких умовах.

Група вчених з Даляньського інституту хімічної фізики (DICP) Китайської академії наук (CAS) перетворила метан в мурашину кислоту (HCOOH) з високою ефективністю в м’яких умовах. Їх дослідження було опубліковано в Nano Energy.

Під час експерименту хіміки виявили, що високоефективне і селективне окислення метану до HCOOH може бути досягнуто на атомно-дисперсних ділянках Fe (заліза), обмежених каналами ZSM-5. Реакція перетворення сталася при 80 ° C. Така температура вписується в поняття «м’яких умов».

Робота вчених прокладає новий шлях до перетворення метану в м’яких умовах.

У той час, як метан знаходиться в групі основних парникових газів Землі разом з вуглекислим газом і озоном, мурашина кислота має безліч застосувань.

Мурашина (метанова) кислота – хімічний реактив, що належить до першого ряду насичених одноосновних кислот карбонової групи. Ця кислота при нормальних умовах являє собою рідину без кольору зі своєрідним різким запахом, яка добре змішується з діетиловим спиртом, етанолом і водою. Вона розчинна в таких середовищах, як бензол, гліцерин, толуол і ацетон.

Мурашина кислота широко зустрічається в природі у вільному вигляді в таких рослинах як хвоя, кропива, в багатьох фруктах і в їдких виділеннях мурашок і бджіл.

Завдяки своєму унікальному молекулярному складу мурашина кислота володіє антибактеріальними властивостями, тому основна сфера її застосування – харчова промисловість (добавка E236) як антибактеріальна, який консервує агент при виробництві кондитерських виробів, консервованих і молочних продуктів, безалкогольних напоїв, при заготівлі кормів. Як і винна кислота, вона здатна уповільнювати процеси гниття і розпаду, тому оброблені нею силос, сіно краще зберігаються. У текстильній промисловості даний реагент застосовується в фарбуванні вовни (відбілююча речовина), для дублення шкіри, а також в бджільництві як паразитарний засіб для боротьби з кліщами. У хімічній промисловості – як розчинник в хімреакцій.

Дана кислота завоювала заслужене місце і в медичній практиці.

Проблема утилізації метану давно стоїть перед вченими, і новий спосіб перетворення його в мурашину кислоту в м’яких умовах не тільки допоможе навколишньому середовищу, а й промисловості.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button