Технології

Розроблено технологію передачі даних на швидкості 100 Гбіт / с за допомогою світла

Передача даних без участі проводів – безперечно, одна з тих IT-сфер, де прогрес за останні кілька років особливо відчутний. В даний час нікого вже не дивує можливість працювати в мобільних мережах стільникового зв’язку на швидкостях в кілька сотень мегабіт в секунду, що дозволяє, скажімо, переглядати футбольні матчі та концерти зірок естради на екрані смартфона або планшета в потокової трансляції. А ось учені з Оксфордського університету пропонують використовувати в якості носія промені світла.

19-02-15-foto-600x450-1

Технологія, придумана британськими дослідниками, дає можливість, як сказано, брати світло з оптоволоконних ліній, посилювати його і використовувати для передачі даних в межах кімнати. Причому, система із застосуванням зазначеної технології забезпечує приголомшливу швидкість передачі інформації – до 100 Гбіт / с (для порівняння пропускна здатність найбільш просунутого на сьогодні стандарту Wi-Fi – 802.11ac становить близько 7-10 Гбіт / с). А при подальшому розвитку технології можна досягти рубежу 3 Тбіт / с.

Читайте також: Фірма IDC озвучила 10 прогнозів зі світу технологій на 2015 рік

Тим самим розробка оксфордських вчених дозволяє передавати за лічені секунди гігантські обсяги даних, хоча на практиці застосування зазначеної технології пов’язано з відомими обмеженнями. Очевидно, що передача інформації тут можлива лише в межах прямої видимості від приймача до передавача, оскільки світло не проходить крізь стіни та інші перешкоди. Крім того, зважаючи на ефект розсіювання такий “світловий канал” може існувати тільки на відносно невеликих відстанях, наприклад, в житловій кімнаті або конференц-залі. В даний час команда дослідників працює над системою, яка дозволяє розташувати ноутбук в будь-якій точці столу і забезпечити швидкісний обмін даними через світлові промені, скажімо, при інтернет-підключенні.

Натхнення: ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button