Технології

Пастки для комарів засмоктують комах, імітуючи людське дихання

Співзасновник французької компанії Qista П’єр Беллагамбі розробив спеціальний пристрій, який позбавляється від комарів, не використовуючи хімікати в якості репелента. Він імітує людське дихання і таким чином ловить самок москітів.

“Шляхом ритмічного викиду суміші CO2 і різних кислот наш термінал імітує людське дихання. Воно приваблює самок комарів, які кусаються, щоб потім відкладати 200 яєць кожні 48 годин. Залучені штучним диханням, комарі засмоктуються в пастку, як в порохотяг” – пояснює П’єр Беллагамбі, 37-річний Арлезьєн, співзасновник Qista зі своїм другом дитинства Саймоном Лілламандом. Ефективність терміналу – 60 метрів для звичайних комарів і 30 метрів для тигрових. Дослідження показало, що кількість укусів при роботі терміналу знижується на 88%.

Такий термінал – альтернатива хімічній обробці. Він діє тільки на комарів, всі інші комахи залишаються в харчовому ланцюзі неушкодженими.

Завдяки своїм запатентованим моделям, компанія Qista знаходиться на межі затвердження на американському ринку.

Сам апарат коштує близько 1000 євро разом з перезарядкою. Він вже працює на вулицях Марселя та інших французьких міст. Кілька машин вже працюють на території шкіл і громадських садів, щоб захистити людей від укусів тигрового комара. Він переносить такі хвороби, як лихоманка Денге або Чикунгунья.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button