Здоров'я

Печія підвищує ризик розвитку раку

У США вчені з Браунівського університету дійшли висновку, що постійна печія підвищує ризик виникнення у людини раку горла – у людей, які страждають від кислотного рефклюкса на 78% вище такий ризик.

Однак, в ході дослідження з’ясувалося, що якщо люди приймають антациди, то ризик розвитку раку горла чи голосових зв’язок зменшується на 41%. «Необхідні додаткові дослідження для підтвердження хіміопрофілактичного ефекту антацидів у хворих з частою печією», – сказав один з авторів дослідження Скотт Лангевін.

Він також зазначив, що в ході дослідження були вивчені медичні карти 631 людини, 468 з яких страждали від раку горла, а потім були вивчені дані 1234 осіб, що не мають історії ракових захворювань. Вчені виявили, що підвищений ризик розвитку раку горла і голосових зв’язок був вище у тих людей, які скаржилися на часту печію, при цьому навіть якщо вони не випивали і не курили.

«Наші дані показують, що шлунковий рефклюкс є самостійним фактором розвитку плоскоклітинного раку глотки і гортані», – сказав Лангевін, пише Huffington Post. Але використання антацидів знижує цей ризик. Але і з ними не все так просто, оскільки в деяких випадках вони можуть призвести до раку стравоходу.

Антациди – лікарські препарати, призначені для лікування кислотозалежних захворювань шлунково-кишкового тракту за допомогою нейтралізації соляної кислоти, що входить до складу шлункового соку.

При тривалому застосуванні або при прийомі великих доз антацидних препаратів можливі побічні ефекти, що залежать від конкретного виду антациду і від індивідуальних особливостей пацієнтів.

Антациди, що містять магній, посилюють рухову функцію кишечника, що, при надмірному прийомі таких препаратів, може стимулювати діарею. Передозування препаратів, що містять магній, сприяє збільшенню його вмісту в організмі хворих, і може стати причиною брадикардії або ниркової недостатності.

Натхнення: kaliningradfirst.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button