Головна / Здоров'я / Вчені назвали гриби, які захищають печінку від ожиріння

Вчені назвали гриби, які захищають печінку від ожиріння

Вчені довели, що їстівний гриб з родини Amanitaceae захистить печінку від стеатозу (ожиріння і запалення), пов’язаного з тривалим вживанням алкоголю. Також захворювання може розвинутися на тлі діабету, високого рівня холестерину і тригліцеридів.

Ученые назвали грибы, защищающие печень от ожирения

Симптоми печінкового стеатозу можуть включати поганий апетит, втрату ваги, біль у животі, фізичну слабкість. У тяжких і запущених випадках виникає жовтяниця і кровотеча. Стабілізувати стан допоможе родич білого гриба-кнопки.

Хімічні компоненти кнопкового гриба включають астрадодол, псилоцибін, лектини, адустин, рибонуклеазу, нікотин, 2-гідрокси-4-метокси-6-метилбензойну кислоту, орселінову кислоту, мелеолїд, ергостерол, геністеїн, дайдзеін, даукостерин, геністин, урацил. Холестерин допомагає організму синтезувати вітамін D і жовчні солі, що сприяють розщепленню жирів. Їх надлишок може завдати організму шкоди.

Вчені провели досліди на лабораторних мишах з печінковим стеатозом. Група, яка споживала гриби, показала хороші результати. Крім зниження рівня ожиріння у гризунів скоротилася площа ураження органу. Зменшення експресії FAS і ELOVL6 експерти пов’язали зі здатністю грибкової пуповини передавати сигнали рецептора Х.

До сімейства Amanitaceae також безліч отруйних грибів, включаючи мухомор і бліду поганку. Вчені уточнюють, що корисні тільки їстівні види — включаючи цезарський гриб і плютеї.

 
comments powered by HyperComments