Технології

Революційна технологія опріснення морської води

Вода – один з найцінніших ресурсів на Землі. Вона дає життя мільярдам організмів. Вчені давно шукають ефективну технологію опріснення морської води. Більшість доступних зараз методів опріснення потребують участь мембрани – для відділення солей від води. Але новітній метод – його назвали електрохімічно-опосередкованим опрісненням морської води – не вимагає мембрани, дуже простий і енергоємний, повідомляє Science Word Report.

Як же саме працює новий пристрій? На пластмасову мікросхему з морською водою подається напруга. Мікросхема містить мікророзмірний канал з двома відгалуженнями. На їх «перехресті», вставлений в схему електрод нейтралізує у воді деякі іони хлору для створення так званої «зони виснаження іонів». Цей процес посилює локальне електричне поле, яке потім перенаправляє солі в одне з відгалужень – а опріснена вода витікає через друге.

«Доступність води для пиття і зрошення рослин – одна з найважливіших умов підтримки здоров’я людини. Опріснення – один із значущих способів задовольнити нашу потребу у воді, але більшість доступних зараз методів вимагають дорогих і легко псуючих мембран. Наш метод ще потребує доопрацювання і переведення в більш серйозні масштаби, але, якщо у нас все вийде, то ми представимо технологію виготовлення прісної води за допомогою простої, переносної системи», – розповідає Річард Крукс (Richard Crooks), один з дослідників.

Саме збільшення масштабу залишається серйозною проблемою. Поки мікророзмірні канали розміром з людський волос видають 40 нанолітров опріснення води на хвилину. Щоб система мала практичний сенс, вона повинна давати як мінімум кілька літрів води на день. Але коли розробники доб’ються успіхів, мільйони страждаючих від настачі води людей у всьому світі зітхнуть з полегшенням.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button