Здоров'я

Перепади температури призводять до серцевих нападів

Різкі щоденні коливання температури призводять до значного збільшення кількості серцевих нападів. Такі результати дослідження, представлені на 67-му щорічних наукових зборах Американської кардіологічної колегії. Враховуючи, що у багатьох кліматичних моделях екстремальні погодні явища знаходяться в прямій залежності від глобального потепління, ці результати вказують на те, що зміна клімату, в свою чергу, може призвести до сплеску серцевих нападів.

«Наше дослідження дає підстави припускати, що коливання температури повітря можуть потенційно призвести до збільшення кількості серцевих нападів і в майбутньому вплинути на сердечне здоров’я у глобальному масштабі», — розповів провідний автор дослідження Хедвіг Андерссон (Hedvig Andersson), дослідник-кардіолог з Мічиганського університету.

Існує велика кількість доказів того, що температура повітря впливає на частоту серцевих нападів, а в холодну погоду ризик особливо великий. Однак у більшості попередніх досліджень розглядалася середньодобова температура. У новому дослідженні вперше вивчається зв’язок серцевих нападів з раптовими температурними перепадами, передає портал Phys.org.

«Хоча у організму людини є ефективні системи реагування на зміни температури, можливо, більш різкі і екстремальні коливання створюють більше стресу для цих систем, що може призвести до проблем зі здоров’ям», — зазначає Хедвіг Андерссон.

Його дослідження засноване на даних більше 30 тисяч пацієнтів, які проходили лікування у 45 лікарнях штату Мічіган в період з 2010 по 2016 рік. Всі пацієнти перенесли черезшкірне коронарне втручання — процедуру, яка застосовується для відкриття забитих артерій — після того, як у них було діагностовано інфаркт міокарда з підвищенням ST-сегмента, найбільш серйозна форма серцевого нападу.

Дослідники вирахували коливання температури, що передують кожному інфаркту, виходячи з метеоданих для регіону, в якому розташована та чи інша лікарня. Добові температурні коливання визначалися як різниця між найвищою і найнижчою температурою, зареєстрованої в день, коли у людини стався серцевий напад.

В цілому, результати показали, що ризик розвитку серцевого нападу збільшувався приблизно на п’ять відсотків при перепаді температур у п’ять градусів (за Цельсієм). Перепад більш ніж в 25 градусів підвищував ризик набагато сильніше, ніж 10-25-градусні коливання. при цьому ефект був більш виражений у дні з більш високою середньодобовою температурою. Іншими словами, раптові перепади температури небезпечніші в більш теплі дні.

Співавтор дослідження Хіндер Гурм зазначає, що отримані результати в перспективі можуть допомогти практикуючим лікарям виробити новий ефективний підхід до профілактики серцевих нападів.

«Температурні коливання є звичайним явищем, часто передбачуваним. Необхідно провести додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти основні механізми того, як коливання температури збільшують ризик серцевих нападів», — зазначає вчений.

Кнопка «Наверх»
Закрыть