Людина

10 звичок здорових людей

Кілька років тому популярний тренер з фітнесу — Лара Хадсон — сформулювала ряд важливих життєвих принципів. Потрібно сказати, що спорт займає важливе місце в її житті з дитинства, і це поряд з іншими правилами допомагає їй підтримувати себе в ідеальному здоровому стані.

1. Постійний рух

Рух, як відомо, це життя. Ще й здоров’я. Фізична активність корисна й потрібна нашому організму. Вона благотворно впливає на системи кровообігу і дихання, опорно-руховий апарат і стан серця.

Важливо знайти свій улюблений вид спорту, який буде віднімати у вас трохи більш як 30 хвилин в день, але доставляти радість.

2. Відмова від куріння та алкоголю

Говорити про проблеми, які викликають сигарети і алкоголь на організм людини, можна нескінченно довго. Багато книг написано на цю тему, проведені сотні досліджень. Якщо алкоголь в малих дозах може приносити користь, то куріння є причиною раку. І обидві звички — найдорожчі в світі.

Кинувши палити і вживати алкоголь, ви зробите крок на шляху до здорового життя і збережете свій бюджет. В американському списку здорових звичок відмова від алкоголю і куріння стоїть поряд з виключенням харчової, кофеїнової та інтернет-залежності, які називаються «уникання адиктивної (руйнуючої) поведінки»

3. Пити більше води

В даний час питання про добову норму води для організму дуже спірне. Якщо раніше рекомендувалося випивати 2-2,5 літра води в день, то зараз подібна заява називають маркетинговим ходом від продавців води. Пити треба в міру, необхідно втамовувати спрагу. Адже вода — важливий учасник і середовище протікання багатьох обмінних процесів.

4. Хороший сон

Обов’язковою умовою гарного самопочуття є повноцінний щоденний сон, під час якого відновлюються душевні і фізичні сили організму. Поганий або короткочасний сон знижує концентрацію, погіршує емоційний фон, що призводить до ряду захворювань, підвищуючи ймовірність розвитку раку. Оптимальним часом для сну вважають 7 годин, а умовами — темне тихе приміщення, прохолодне й добре провітрюване.

5. Збалансоване харчування

Люди, які віддають перевагу рослинній простій їжі, контролюють кількість калорій, харчуються невеликими порціями кілька разів на день, живуть довше, і почувають себе краще. Важливо включати в щоденний раціон фрукти і овочі, клітковину.

Кількість жирної, смаженої та солодкої їжі слід знизити.

6. Рівний емоційний фон

Уникнення стресу, вміння залишатися життєрадісним і оптимістичним незалежно від ситуації допомагають продовжити життя. Негативні думки призводять до депресії і виснажують нервову систему людини. Сміх і позитивні емоції є своєрідною зарядкою для організму, зміцнюють імунітет, позитивно впливають на уяву і концентрацію, знімають стрес.

7. Вивчення нового

Наше розумовий і фізичний початок тісно пов’язані. Тому вихід із зони комфорту, навчання та вивчення нового, інші тренування для мозку є сприятливими для всього організму.

Потрібно сприймати все нове не як джерело стресу або життєве випробування, але як сприятливий досвід і можливість особистісного зростання. Будь-яке нове хобі або рукоділля дозволяє урізноманітнити своє життя, позитивно впливає на емоційний стан

8. Сім’я і друзі

Підтримка сім’ї та здорові сімейні стосунки — запорука, в першу чергу, психічного здоров’я. Наші родичі і друзі, які складають постійний найближчий коло спілкування, виступають джерелом позитиву, допомагають уникнути самотності. Підлітки, які виросли в міцних благополучних сім’ях мають нормальну вагу тіла, адекватні харчові та поведінкові звички. Люди зі стійких сімей успішніші.

Спілкування з друзями, наявність хоча б однієї (ого) кращої подруги або друга, допомагає подолати найскладніші життєві ситуації і жити в гармонії з собою і оточенням.

9. Планування

Чітке розуміння своїх цілей, кроки по їх досягненню і терміни — частина життя успішних людей. Планування кожного дня дозволяє зосередитися на конкретних завданнях, уникнути прокрастинації та емоційного стресу.

10. Насолода

У наш вік напруженого розвитку і зміни щоденної ситуації, стресової стратегії в роботі складно зберігати самовладання та емоційну рівновагу. Тому заняття улюбленою справою, яка не обов’язково є основною роботою, наявність джерел позитиву і натхнення дозволять зберегти позитивний настрій і любити життя, всупереч його негативних моментів.

Дотримуйтесь 10 простих правил і будьте здорові! Завжди!

Кнопка «Наверх»
Закрыть