Різні цікавинки

Відпочинок в Криниці

Криниця це маленьке і тихе селище в долині річки Пшада, на південний схід Геленджика (33км). Невелика гора Шахан (400 метрів ) відокремлює Криницю і село Берегове, надійно захищаючи їх від холодних північних вітрів (Нордост) і місцевість в долині річки Пшада. Дістатися до Криниці також просто як і до Геленджика і не складе ніяких труднощів. Про селище Криниця мало хто знає, але хто був – відпочинок в Криниці ніколи не забуде.

krinica

Море в Криниці найчистіше з безліччю підводних мешканців. На основному пляжі море має глибину 1,5 – 3м. на відстані 3-4 метрів, на дикому ж пляжі в деяких місцях можна знайти місця глибиною 1,5 метра на відстані до 50м. від берега. Хвилювання на морі влітку буває вкрай рідко. Пляжі в Криниці галькові.

Відпочинок у Криниці підходить тим, хто втомився від суєти великого міста і хоче відпочити з сім’єю. Місцеві жителі дуже привітні і ввічливі. Віддаленість від Геленджика не перешкоджає розвитку Криниці, як курортного селища. Для відпочинку в Криниці є всі розваги – супутники курорту: надувні гірки, більярд, прокат катамаранів і скутерів, різноманітні екскурсії (в тому числі і в Геленджик).

Крім приватників житло можуть запропонувати пансіонати, бази відпочинку, кемпінги та дитячі установи. Основна частина Криниці (весь приватний сектор) знаходиться на горі, з якої до моря ведуть сходи (невеликі, труднощів не виникне). Близькість річки і відкритого моря відкривають великі можливості для любителів підводного полювання і рибалки.

Рослинність навколо Криниці широко представлена ??як листяними деревами, так і хвойними.

Трохи історії Криниці:
На відміну від Бетті (10км від Криниці), створеної зусиллями артілі гірників, Криниця виникла в 1886 році як громада інтелігентів. Тут наприкінці XIX – початку XX століть інтелігенція проводила соціальні експерименти з організації спільного життя людей, близько пов’язаних з ідеями народництва. Засновником селища Криниця прийнято вважати В.В. Еропкіна. Потомствений аристократ, який закінчив юридичний і математичний факультети Московського університету, вирішив заснувати громаду інтелігентів в 1886р. І тут проводив експерименти з організації спільного життя людей, згуртованих ідеями народництва. Від розорення громаду рятувало виноградарство. Після становлення радянської влади артіль розпалася.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button