Здоров'я

Навіть водою краще не зловживати

Вода складає основу нашого життя, вона здатна живити все живе, може зігрівати і охолоджувати. Але зловживання водою може привести до серйозних для людини наслідків.

Всі знають, що наш організм на дві третини складається з рідини, яка входить до складу крові і клітин. Надлишок рідини регулярно виводиться через піт чи видихається. Однак, нерідкі випадки, коли вода з різних причин затримується в організмі, не здатному впоратися з обсягом рідини, що надходить. У такому випадку настає водна інтоксикація, і це призводить до летального наслідку.

voda_pyty_skidlyvo_resized

Найчастіше з такою проблемою стикаються спортсмени і люди, які ведуть активний спосіб життя. Так, до гіпонатріємії схильний кожен шостий марафонець, що пов’язано з надмірним вживанням рідини після бігу. В результаті цього кров розріджується, і вміст натрію в крові стає нижче норми 135 ммоль/л. Це відбувається через те, що нирки не здатні регулювати водно-сольовий баланс, в результаті чого вода потрапляє в клітини і збільшує їх в розмірах.

Нирки здатні пропускати до 1000 мл, однак у людей, які займаються спортом, даний рівень знижений. Основною причиною летальних результатів є те, що деякі види клітин не можуть збільшуватися, наприклад нейрони мозку, що і призводить до смерті.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть