Головна / Здоров'я / Вчені виявили 956 генів, пов’язаних з безсонням

Вчені виявили 956 генів, пов’язаних з безсонням

Європейські вчені в ході досліджень виявили 956 генів, пов’язаних з безсонням. Для цього їм знадобилося вивчити ДНК майже 1,3 мільйона осіб. Про це повідомляє MIT Technology Review.

Група вчених з Європи в рамках вивчення факторів безсоння провели велике дослідження, участь в якому взяли 1,3 мільйона осіб. Фахівці вивчили ДНК всіх учасників і виявили 956 різноманітних генів, які пов’язані з розладом сну.

Як зазначили у виданні, масштабне дослідження ДНК було пов’язане з безсонням тільки тому, що зараз це масовий розлад, який стосується майже 30% населення. З позиції медицини розладом вважається, якщо людина тривалий час не може заснути, хоча б три рази в тиждень протягом кількох місяців підряд.

Препринт результатів дослідження містить думки вчених, які заявили, що генетичний фактор, який викликає розлад сну, схожий з тим, який викликає занепокоєння і депресію. Став відомий і той факт, що безсоння впливає на скорочення тривалості життя, а також погіршує сприйняття нової інформації.

На думку дослідників, даний список генів можна буде використовувати для створення нових медикаментів. Хоча, підкреслюють вчені, створення препаратів буде зовсім непростим завданням, тому що більша частина цих генів на відсутність або наявність розладів має лише незначний ефект.