Здоров'я

Що лікує лікар-андролог

Рішення чоловічих проблем

Андролог консультує тих пацієнтів, у кого виникла еректильна дисфункція, що представляє собою порушення ерекції, яке тягне за собою знижену статеву активність і відсутність статевого акту. В загальному можна сказати: лікар андролог займається виключно чоловічим здоров’ям, однак таке визначення буде не зовсім вірним. Тут можна виділити вузьку спеціалізацію, яка підвладна саме цьому медичному працівнику. Для всього іншого є інші фахівці.

Зокрема, андролог займається лікуванням:

  • аденоми простати;
  • простатиту;
  • фімозу;
  • варикоцеле;
  • безпліддя;
  • чоловічого клімаксу.

 

Кожна з цих проблем є досить делікатною і викликає у чоловіків справжнісіньку паніку. Однак зволікати з походом в медичний заклад не варто, адже всі вони можуть обернутися справжньою катастрофою для чоловічого здоров’я, тому не зволікайте та реєструйтеся на https://mdclinics.com.ua/uslugi/andrologiya-i-urologiya/androlog/. Найгірший варіант – це безпліддя.

При цьому багато чоловіків вважають за краще звертатися до уролога, допускаючи тим самим помилку і втрачаючи дорогоцінний час. Уролог – це теж чоловічий лікар, однак його спеціалізація дещо відрізняється від роботи андролога.

 

Займається андролог наступними проблемами:

Захворювання, що передаються статевим шляхом. Оптимальний варіант – це лікування в парі, здійснити яке не завжди представляється можливим. У такому випадку чоловік повинен діяти самостійно і тут же записатися на консультацію.

Безпліддя. Провокувати подібне явище може величезна кількість причин, розібратися в яких зможе виключно фахівець. Йому потрібно розповісти все без потаю, а корінь проблеми він вже знайде самостійно.

Онкологічні захворювання. Існує думка, що цією проблемою має займатися виключно онколог, однак насправді це не зовсім так. Основне лікування призначає, природно, онколог. Однак реабілітаційний період відбувається вже під контролем андролога. Актуальний такий підхід лише в тих випадках, коли ризик рецидиву раку вже виключено.

Статева дисфункція. Проблема може критися як у фізичних, так і психологічних проблемах, проте звертатися в будь-якому випадку треба до андролога. Саме він, вникнувши в ситуацію, підкаже, в якому напрямку рухатися далі.

Патології ендокринної системи. Звичайно, допомога ендокринолога тут обов’язково знадобиться. Однак і андролога обходити стороною не можна!

Патологій існує дуже багато, і знати в обличчя кожну з них людина не може. Та й чи треба? Адже для цього і існує уролог-андролог.

Коли звертатися до уролога-андролога

Уролог-андролог – це універсальний фахівець, покликаний вирішувати всі проблеми чоловічого здоров’я. Звертатися до нього потрібно при існуванні яскраво виражених проблем, однак і профілактична діагностика ще нікому не заважала.

Починати походи до лікаря, що лікує чоловічі проблеми, потрібно в період становлення організму, тобто в підлітковому віці. Організм дитини потрібно піддати доскональному обстеженню, репродуктивну систему – тим більше. Можливо, у нього існують незначні проблеми, позбутися яких не складе особливої намаги. У майбутньому ж, без отримання належного лікування, вони можуть перерости без допомоги андролога. Помітити відхилення від норми зможе і педіатр. Саме він, у разі необхідності, і робить відповідні нотатки у медичній карті, а також дає направлення на прийом до вузькопрофільного лікаря. Проявляти ініціативу батькам при відсутності скарг не варто.

Як правило, більшість чоловічих захворювань бере початок у віці 45-50 років, коли представникам сильної статі потрібно особливо трепетно стежити за своїм здоров’ям. У свою чергу, уролог-андролог зможе дати практичні поради, що дозволяють надовго зберегти власне здоров’я. Можливо, доведеться навіть профілактичне лікування, відмовлятися від якого не варто. Лікування потенційної недуги обійдеться в рази дорожче і може навіть привести до розвитку ускладнень.

Не варто нехтувати походом до цього лікаря і тим, хто в найближчому майбутньому планує зачати дитину.

Здоров’я майбутнього покоління безпосередньо залежить від свідомості обох партнерів, тому, в ідеалі, пройти розгорнуте обстеження потрібно обом, незалежно від їх стану здоров’я.

Якщо є проблеми з тієї галузі, чим займається андролог, з ними тут же треба починати боротися, а вже потім думати про зачаття дітей, які, безумовно, народжуються здоровими.

Первинний огляд

Слід відразу ж зазначити, що прийом у андролога є малоприємною процедурою, пройти яку, в будь-якому випадку, доведеться. Чоловік повинен пам’ятати про те, що випробуваний дискомфорт – це ніщо в порівнянні з тим, чим може обернутися для нього недбале ставлення до власного здоров’я.

Перше, що запитає уролог-андролог – це скарги, з якими пацієнт і прийшов до нього. На їх підставі і буде зрозуміло, в якому напрямку слід рухатися в подальшому. Приховувати що-небудь категорично не рекомендується, адже від цих відповідей безпосередньо залежить вектор подальших рухів. Потрібно розповідати будь-які, навіть найганебніші, на думку чоловіка, факти. Хто знає, можливо, саме вони проллють світло на основну проблему. Потрібно розуміти, що лікує андролог десятки людей, і чути для нього подібні історії – це нормальне явище. У свою чергу, приховання фактів може призвести до того, що після проведених маніпуляцій виявиться, що лікує андролог зовсім не те. А винен у цьому буде виключно пацієнт.

Наступний етап – це первинний тактильний огляд, що включає в себе зовнішній огляд статевих органів і обмацування передміхурової залози через пряму кишку. Безпосередньо після проведених маніпуляцій у лікаря з’являться перші припущення, закріпити або спростувати які зможуть аналізи.

Найбільш поширені з них – це обстеження на апараті УЗД, спермограма і мазок. Результати будуть відомі вже на наступний день, і з ними можна буде знову відвідати фахівця. Якщо проблема не стосується того, що лікує андролог, пацієнт буде перенаправлений до іншого фахівця. Подібна практика – це нормальне явище, якого зовсім не потрібно лякатися.

При необхідності далі буде призначено лікування, після якого огляд і аналізи потрібно буде пройти знову. Практика показує: у людей, що регулярно стежать за своїм здоров’ям, проблеми рідко виникають знову. Саме тому краще витратити час на банальний огляд, ніж надалі лікувати запущений недуга! Те, чим займається андролог, безумовно, неприємно для пацієнта, проте обстеження обов’язково для всіх.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button