Земля

Перші люди з’явилися 7,2 мільйона років тому

Міжнародний колектив антропологів переглянув терміни і місце появи перших представників Homo (люди).


Фрагменти рештків двох представників виду Graecopithecus freybergi, знайдені на Балканському півострові, дозволили припустити, що виділення Homo в самостійний рід всередині підродини Homininae (гомініни) відбулося приблизно 7,2 мільйона років тому в Східному Середземномор’ї.

Вид Graecopithecus freybergi, на думку фахівців, був одним з перших представників роду людей (або йому передував). Вчені вважають, що формування Homo сприяла міграція стародавніх приматів з Північної Африки.

До таких висновків учені прийшли, проаналізувавши антропологічні особливості збережених фрагментів древніх людей (нижню щелепу і премоляр верхньої щелепи), а також провівши радіоізотопний аналіз супутніх геологічних відкладень (пилу і солей).

Раніше вчені вважали, що перші люди виникли шість-сім мільйонів років тому в Африці, де був виявлений представник роду Sahelanthropus — іншого попередника перших Homo.

Відповідно до прийнятої в даний час систематики Homo, куди входить вид Homo sapiens, разом з родами Pan (шимпанзе) і Gorilla (горили) утворюють підродину Homininae, яка, разом з Ponginae (понгіни) становить сімейство Hominidae (гомініди). В даний час в неї входять сім збережених видів тварин, найбільш близьким до Homo sapiens (людини розумної) вважається Pan paniscus (бонобо).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button