Земля

Деякі види горобців вимруть ще до кінця цього століття

Нове дослідження, опубліковане Оксфордським університетом, попереджає про те, що деякі види горобців зникнуть вже до кінця цього століття, оскільки їх природне середовище проживання знищене.

Приморські і солончакові горобці майже повністю залежать від прибережних солончаків. Солончаки займають всього близько 30 000 квадратних миль по всьому світу, причому третина з них розташована уздовж узбережжя Північної Америки.

В цілому, 15 з 25 видів горобців, місця проживання яких обмежуються припливно-відпливними, водно-болотними угіддями, зустрічаються виключно на узбережжі Атлантичного океану і в США. Цим групам особливо загрожують мінливі кліматичні умови через загрози екосистемам солончакових боліт.

Ареал розмноження солончакового горобця простягається від Вірджинії до штату Мен з популяцією близько 60 000 птахів. У міру підвищення рівня моря кількість місць проживання приморських і солончакових горобців буде зменшуватися, а гнізда затопляться. Крім того, зростаючі популяції людей на узбережжі чинять дедалі більший тиск на птахів.

Це дослідження було присвячене долі приморських і солончакових горобців в Національному заповіднику Едвіна Б. Форсайта в Нью-Джерсі на основі різних кліматичних сценаріїв.

В умовах одно футового (30 см) або 2,5-футового (60 см) підйому рівня моря приморські горобці вижили б. Однак, за прогнозами, солончакові горобці вимруть приблизно через 30 років при обох умовах.

“Враховуючи прогнозоване підвищення рівня моря в найближчі кілька десятиліть і загрози з боку хижаків, нам необхідно буде здійснити своєчасні дії, щоб уникнути вимирання солончакових горобців”, – сказав провідний автор дослідження Семюель Гріффіт Робертс.

Дослідження опубліковано в журналі The Condor: Ornithological Applications.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button