Технології

Одноразова паперова друкована плата може згоріти дотла, коли не потрібна

Паперова друкована плата повністю перетворюється на попіл при спалюванні. Стаття про дослідження опублікована в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.

Одноразові електронні пристрої – серйозна проблема для екології. Вміщені в них важкі метали та інші токсичні матеріали небезпечні для навколишнього середовища, але ці речовини важко утилізувати. Вчені придумали, як вирішити проблему, розробивши паперову плату.

Під керівництвом професора Сеокеуна Чоя співробітники Державного університету Нью-Йорка в Бінгемтоні надрукували шаблон воскових каналів на одному аркуші фільтрувального паперу. Потім її запекли в печі, в результаті — віск розплавився і проник в папір, але тільки в тих місцях, де нанесли цей віск.

Потім дослідники нанесли на папір провідні і напівпровідні чорнила. Вони теж вбралися тільки в потрібні ділянки паперу, ще не просочені воском, утворюючи контури. Потім на схеми нанесли чорнило на основі срібла, використовуючи трафаретний друк та інші провідні металеві компоненти. В кінці процесу на схеми нанесли електроліт на основі гелю.

В результаті, вчені отримали недорогу, але функціональну друковану плату підсилювача з резисторами, конденсаторами і транзистором. Вона тонка і гнучка, «прямо як папір», пишуть автори розробки. До того ж вона швидко і повністю згорає при підпалюванні.

Хоча срібло або інші метали можуть окислюватися мікроорганізмами для біодеградації, це займає час і завдає шкоди навколишньому середовищу. Паперова електроніка – набагато краще, роблять висновок вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments