Інтернет

Перспективи та майбутнє Інтернету

Венчурний капіталіст №1 Юрій Мільнер в інтерв’ю Forbes розповів про перспективи і ризики розвитку глобального Інтернету. Представляємо деякі витяги з цієї бесіди.

***
Тема інтернету продовжує бути для нас цікавою. Якби це було не так, ми б зараз думали про якісь інші сектори. Але нам цікавий вплив інтернету на інші сектори економіки, в які ми не інвестуємо.

27-11-14-foto-cikavosti550x260-1

Близько 5 млрд людей онлайн через 5-7 років плюс 20 млрд пристроїв – це дуже цікавий прогноз, який часто недооцінюється. Годинники, холодильники, телевізори, окуляри та інше, інше – все, що не телефони, це теж треба порахувати, бо ці пристрої будуть частиною однієї великої інформаційної мережі. Тобто, 25 млрд одиниць людей і пристроїв буде підключено до інтернету в 2020 році. Це буде найбільша рекламна платформа, більше ніж телебачення, з бюджетом $ 200 млрд на рік.

***
Капіталізація всіх інтернет-компаній в світі досягне $ 3 трлн, зараз це приблизно $ 1 трлн. Світовий ВВП зараз – це близько $ 70 трлн. Ми очікуємо свого роду припливу, який підніме всі човни, якісь човни вище, якісь нижче, але прилив все одно потужний. Не менше 50 інтернет-компаній будуть мати капіталізацію $ 5 млрд і більше. Це і є потенційні об’єкти інвестування. Зараз їх менше 20 в світі.

Читайте також: Як надшвидкісний інтернет змінить світ у 2025 році

Інтернет – це ефективність, а не повітря. Інтернет – це бізнеси, які ростуть тому, що всі з’єднані з усіма. <…> Є величезний потенційний мінус – структурне безробіття. Не всі готові до ефективності, значна частина людей звикла до неефективності. У мільярдів людей немає навичок підвищення ефективності. Виникає величезний тиск на ці групи населення, і все відбувається з неймовірною швидкістю. Проблема в швидкості, тому що якщо раніше всі зміни були повільними, ми могли перебудовуватися поколіннями, то тепер швидкість збільшення цієї ефективності, як мені здається, може призвести до структурних проблем.

Тому вам на часі під’єднатися до інтернету, щоб іти в ногу з часом. А якщо вам любе і телебачення, то пропозиція від интернет тв украина об’єднала дві пропозиції в одній.

***
Структурне безробіття – це велика і не для всіх ясна проблема. Пройшовши сьогоднішню кризу, повернемося ми на той рівень зайнятості, який був раніше? У Європі гігантська безробіття серед молоді, в середньому 23%, а в деяких країнах доходить до 50% – неймовірні цифри. Мова йде про те, щоб переучуватися, але якщо людина працює в магазині, у касового апарату? Загалом, якось трохи страшно. Це серйозно, тому що фактично держава повинна буде підтримувати всіх цих людей. І це певний соціальий тиск. У кожного великого тренда є свої плюси і мінуси.

***
У Facebook працює близько 5000 осіб, в Google – 40 000 чоловік. З точки зору таких глобальних речей, якими вони займаються, це дуже небагато. Тобто вони дуже ефективні за показником виручки на одного співробітника.

За нашими підрахунками, це приблизно $ 1 млн на працівника, в той час як в інших секторах цей показник значно менший. Тобто вони, безумовно, створюють робочі місця, але не в такій кількості, щоб регулювати зайнятість.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button