Екологія

Пестициди вбивають не лише комах, а й людей

Пестициди небезпечні не тільки для колорадських жуків та інших шкідників. Вони вбивають бджіл і є причиною смерті 200 тисяч осіб на рік. Хімічні та біологічні компоненти цих речовин накопичуються в організмі фермерів, у воді і ґрунті, потрапляють на стіл у вигляді продуктів харчування. Про це заявив Спеціальний доповідач з питання про право на харчування Хілал Ельвер і Спеціальний доповідач з питання про токсичні відходи Баскут Тунджак, які представили на розгляд Ради ООН з прав людини доповідь з цієї проблеми.


У доповіді експертів ООН зазначається, що найвищі рівні пестицидів виявляють в овочах, листової зелені і фруктів, таких як яблука, полуниця і виноград. Через забруднені корми пестициди акумулюються в організмі тварин. У м’ясі птиці та яйцях часто можна зустріти інсектициди, а молоко та інші молочні продукти можуть містити цілий ряд шкідливих речовин внаслідок їх накопичення в жирових тканинах тварин. Потрапляють пестициди і в питну воду.

За останні 50 років населення планети зросло більш ніж у 2 рази, у той час як площа орних земель збільшилася лише на 10%. Розвиток технології виробництва пестицидів поряд з іншими сільськогосподарськими інноваціями безсумнівно сприяло збереженню темпів зростання сільськогосподарського виробництва. Однак це відбувається на шкоду здоров’ю людини і навколишньому середовищу.

Експерти ООН закликала всі держави домагатися скорочення використання пестицидів і негайно заборонити найбільш небезпечні з них. Спеціальні доповідачі вважають, що існує можливість виробляти більш здорове, багате живильними речовинами продовольство при більш високій врожайності без використання або з мінімальним використанням токсичних хімічних речовин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button