Екологія

Графіті очищають повітря в Римі

Для очищення повітря в містах придумуються різноманітні проекти – від будівництва гігантських веж до фільтрів в рухомих автобусах. До проблеми підключаються дизайнери, архітектори, будівельники, а тепер і художники.

У римському районі Остієнсе, на одному з найжвавіших перехресть, з’явилось найбільше в Європі графіті, яке, на думку автора, здатне очистити навколишнє повітря. Настінний розпис площею 1000 кв. метрів покриває частину фасаду 7-поверхового будинку, повідомляє Rome Central.

Федеріко Маса, більш відомий як Ієн Круз, зобразив триколірну чаплю, що мешкає в прибережних районах Північної та Південної Америки, яка перебуває під загрозою зникнення. Художник творив у Нью-Йорку, Маямі, Барселоні та інших містах. Багато його робіт присвячені урбанізації, природі в міському середовищі, а останнім часом він став приділяти увагу проблемам зміни клімату, чистоти повітря, зникаючих видів рослин і тварин.

Розпис створений з використанням технології Airlite – її ще називають «поглиначем смогу». Фарба може перетворити будь-яку стіну в природний очищувач. Так, пофарбована площа 12 кв. м очистить повітря від забруднення, виробленого автомобілем в перебігу дня. Крім того, вона усуває сигаретний дим і інші неприємні запахи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button