Екологія

Вчені: фекалії панд здатні переробити бамбук в біопаливо

Вчені вважають, що в недалекому майбутньому автомобілі будуть працювати завдяки пандам, точніше бактеріям, що містяться в їх екскрементах. Ці мікроби здатні переробити бамбук в біопаливо. Як повідомляє сайт Daily Mail, біоетанол, отриманий з кукурудзи, є найбільш поширеним альтернативним паливом в США.

Але багато хто побоюється, що широке використання кукурудзи, сої та інших культур для виробництва біопалива може підняти ціни на продукти харчування, а також призвести до нестачі продовольства. І хоча вчені запевняють, що найкращий джерело біоетанолу — кукурудзяні стебла — не придатні в їжу, але все ж визнають: обробка цього матеріалу вельми дорога.

Справа в тому, що для руйнування лігніну (тверда основа деревини) необхідна попередня обробка сировини з використанням тепла, високого тиску або кислот. Тому вчені, які прагнуть знайти нові способи переробки, звернули свою увагу на панд, які з легкістю переварюють бамбук.

Тваринами, які пожертвували свої екскременти в ім’я наукових досліджень, стали мешканці Мемфіського зоопарку (Memphis Zoo) — панди Я -Я (Ya Ya) і Ле — Ле (Le Le). Вчені з Університету штату Міссісіпі (Mississippi State University) вивчили їх фекалії і виявили в них близько 40 видів бактерій, що виділяють ферменти, які переробляють рослинну сировину в біопаливо .

Дослідники підкреслили : панди здатні перетравити бамбук в найкоротші терміни, що свідчить про наявність в їх кишечнику надзвичайно потужних мікробів.

«У них дуже короткий травний тракт, тому між прийняттям їжі і дефекацією проходить мала кількість часу. Незважаючи на швидкість цього процесу панди засвоюють з бамбука всі поживні речовини, а це означає, що бактерії дуже ефективно розщеплюють лігноцелюлозу. Ефективність — ось чого ми хотіли добитися в процесі виробництва біопалива, і саме з цієї причини зосередилися на вивченні гігантських панд «, — пояснює професор Ешлі Браун ( Ashli Brown ).

У плани учених тепер входить вивчення ще одних любителів бамбука — червоних панд , що мешкають в Мемфисском зоопарку .

» Дослідження допоможуть нам отримати більше даних про бактеріях , що знаходяться в кишковому тракті панд » , — додала Браун.

Кнопка «Наверх»
Закрыть