Здоров'я

П’ять симптомів підвищеного цукру в крові

Цукровий діабет — одне з найпоширеніших захворювань. Чисельність людей, які страждають ним б’є рекорди.

Несвоєчасне звернення уваги на власне здоров’я, збільшує ризики виникнення хвороби. На ймовірність переддіабету, а потім розвитку і цукрового діабету може вказувати ряд ознак.

Коли настав час дізнатися рівень глюкози в крові?

Специфічні симптоми

1. Відчуття постійної спраги і частих позивів в туалет “по-маленькому”

Спочатку організм намагається впоратися самостійно і намагається нормалізувати кількість цукру в крові: зайва кількість глюкози виводиться разом із сечею, особливо в нічний час. Щоб це відбувалося необхідна велика кількість води. З’явилася сильна спрага і часті позиви в туалет — результат цього процесу.

2. Сильний голод і підвищення ваги

Глюкоза є основним джерелом енергії, що відповідає за життєдіяльність на клітинному рівні. Її недолік змушує клітини втрачати здатності нормально функціонувати. Поживні речовини в клітини проникають за допомогою гормону інсуліну, який виробляється підшлунковою залозою. Стан переддіабетний знижує її активність, і вироблення інсуліну скорочується. Клітини починають голодувати, сигнали цього надходять у головний мозок. Він відповідає підвищенням апетиту. Людина відчуває постійне відчуття голоду і набирає зайву масу тіла. Останнє згубно впливає на стан здоров’я додатковим навантаженням на хребет і кістки, сприяючи процесам їх руйнування.

[ads1]

3. Відчуття свербежу

На початок “цукрової хвороби” можуть вказувати симптоми з боку шкіри і статевих органів. З’являється сильний свербіж. Він пов’язаний з тим, що порушується кровообіг. Глюкоза, при її підвищеному вмісті в руслі крові проникає в стінки судин і провокує їх потовщення і набряки. Кров гірше рухається по ним або зупиняється зовсім, порушуючи виведення токсинів і ускладнюючи надходження поживних речовин до органів і тканин.

4. Проблеми зі зором

Пошкоджені судини впливають на зорові процеси. Органи зору піддаються дистрофічним змінам, пов’язаним з утрудненням клітинного харчування. Можливий розрив капілярних судин, тимчасові погіршення зору, появи розмитих сірих плям, пелени.

5. М’язові судоми

Постійно підвищений рівень цукру в крові, що ушкоджує судини, порушує органне кровопостачання і живлення. Що може проявлятися незначними поколюванням, мурашками і судомами в м’язах. Ігнорування цих симптомів загрожує відмиранням задіяних зон організму.

Розглянуті ознаки говорять про небезпечне підвищення вмісту цукру в крові. Діабет ще не почався, але здоров’я знаходиться під загрозою. Дії, спрямовані на корекцію стану, вжиті на початку, будуть ефективними. Патологія в стадії розвитку, піддається мінімальним впливам (лікарські трави, дієта), але під контролем лікаря. Позитивний результат не змусить себе довго чекати при вчасно вжитих захолах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button