Здоров'я

Погана якість кісток пов’язана з поганим здоров’ям серця

Нове дослідження Лондонського університету королеви Марії і Відділу епідеміології життєвого циклу при Раді медичних досліджень Саутгемптонського університету (MRC LEU) виявило зв’язок між нижчою мінеральною щільністю кісток і погіршенням здоров’я серцево-судинної системи як у чоловіків, так і у жінок.

Image by Pixabay

У дослідженні, опублікованому в Journal of Bone and Mineral Research, використовувалася унікальна в міжнародному масштабі когорта UK Biobank для вивчення зв’язків між здоров’ям кісток і серцево-судинною системою.

Остеопороз і хвороби серця – важливі проблеми суспільної охорони здоров’я. Ці стани мають ряд загальних факторів ризику, таких як вік, куріння і малорухливий спосіб життя. Дослідження показують, що між цими двома станами можуть бути зв’язок навіть після врахування спільних факторів ризику. Це передбачає, що можуть існувати біологічні шляхи, які зв’язують ці два стани, і вивчення цих зв’язків може виявити цілі для нових лікарських препаратів.

Результати дослідження

Дослідники виявили, що нижча щільність кісткової тканини була пов’язана з більшою жорсткістю артерій (що вказує на поганий стан серцево-судинної системи) як у чоловіків, так і у жінок. Вони також виявили, що люди з поганим здоров’ям кісток мають підвищений ризик смерті від ішемічної хвороби серця. Ці зв’язки не пояснювалися загальними факторами ризику або традиційними факторами ризику серцево-судинних захворювань. Цікаво, що вони виявили, що механізми, які лежать в основі взаємин кісток і серця, у чоловіків і жінок розрізняються.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button