Земля

ВООЗ: світу загрожує лихоманка денге + відео

Більше 40% населення світу ризикують захворіти лихоманкою денге. Цей вірус переноситься комарами. В даний час він поширюється все ширше через потепління клімату і все більш зростаючого переміщення людей і товарів по світу. Про це Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила в середу на конференції в Женеві.

bakterii-protiv-lihoradki-denge450

Якщо 50 років тому було зафіксовано 15 тисяч випадків у 9 країнах, то сьогодні хворих – вже 390 мільйонів в більш ніж 100 країнах світу. Денге – найпоширеніший недуга і причина смерті в тропіках, а також – найшвидше поширювана комарами вірусна хвороба.

Читайте також: Людству загрожує 320 тисяч невідомих вірусів

Д -р Раман Велаюдхан, співробітник Всесвітньої організації охорони здоров’я: «Насправді, вона поширилася вже у понад 100 країнах, і сьогодні навіть у розвинених країнах, таких як Австралія, США і країни Європи, присутній ризик поширення денге. У Європі денге з’являлася три рази за останні три роки».

У Європі денге не було з 30 років минулого століття і до 2010 року, проте потім спалахи були зафіксовані в Хорватії та Франції. У 2012 році хвороба проявилася на островах Португалії, а в 2013 – в Китаї і в американському штаті Флорида. При цьому денге широко поширена в бідних районах Азії, Латинської Америки і Африки. Вона часто призводить до втрати дієздатності і до інвалідності.

Смертність від цієї хвороби, схожої на важкий грип, складає 2,5 % з числа хворих. Це в два рази вище, ніж від холери.

Читайте також: Знайдено абсолютну зброю проти комах

Вакцини від денге немає, тому дуже важливою, на думку лікарів, стає профілактика. Вони радять використовувати москітні сітки на вікнах, у тому числі – оброблені спеціальними засобами для відлякування комах.

[youtube]KuS5ZV6tlUo[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button