Земля

Вчені створюють генетично модифіковані «розумні» рослини

На відміну від тварин, рослини досить добре піддаються генетичній модифікації і сьогодні можна створити рослину «на будь-який смак». Але що, якщо з чисто декоративних прикрас створити щось більш корисне? Наприклад, датчики і сенсори? Саме це і планують зробити вчені з Університету Теннессі.

За розробку відповідає група експертів на чолі з професором Нілом Стюартом. Основна ідея вчених у тому, що навіть без генетичекой модифікації флора може реагувати на присутність у повітрі різноманітних агентів. За словами професора Стюарта:

«Цвіль, газ радон або високі концентрації летких органічних сполук без проблем уловлюються безліччю рослин. І навіть якщо ви думаєте, що перебуваєте в кімнаті на самоті – це далеко не так. Ви оточені цим органічним інкубатором. Причому не всі з них корисні. Рослини можуть не тільки поліпшити мікробіом, але і заздалегідь розпізнати проблеми.»

Суть розробки в тому, щоб у рослин з’явився «генетичний перемикач», який може реагувати на вміст певних речовин. Стюарту і його команді вже вдалося створити рослини, які реагують на високий вміст азоту в атмосфері. При підвищеній концентрації рослини починають світитися.

Подібними «аналізаторами» можна «оснастити» як кімнатну, так і вуличну флору, яка буде виконувати функцію «корисних сенсорів», адже функцію очищення повітря і вироблення кисню у рослин ніхто відбирати не збирається. Більше того, такі рослини можна використовувати у військовій і цивільній сферах, якщо «навчити» їх реагувати на присутність у повітрі отруйних речовин.

Кнопка «Наверх»
Закрыть