Всесвіт

Підтверджено існування зірок з темної енергії

Вчені Гавайського університету в Маноа з’ясували, що деякі чорні діри насправді є об’єктами, що містять в собі темну енергію, яка визначає швидкість розширення Всесвіту. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники показали, що дуже масивні зірки при руйнуванні можуть породжувати «геоди» (GEODE, Generic Objects of Dark Energy), які схожі на чорні діри, однак замість сингулярності вони містять темну енергію. Якщо певна частина старих зірок колапсує в «геоди», то їх кількості вистачить, щоб пояснити спостережувану в наші дні швидкість розширення Всесвіту.

Результати також допомагають зрозуміти дані, отримані в 2016 році при реєстрації гравітаційних хвиль від двох чорних дір, що зіткнулися. Тоді розрахунки показали, що маса пари була в п’ять разів більше передбаченої в комп’ютерному моделюванні. Вчені виявили, що «геоди» ростуть з плином часу, а коли стикаються, вислідна маса стає в 4-8 разів вище, що узгоджується зі спостереженнями.

Темною енергією називають гіпотетичний вигляд енергії, з-за якої спостерігається прискорене розширення. За оцінками, вона повинна складати близько 70 відсотків маси Всесвіту. Згідно з одним із пояснень, будь-який обсяг простору має певну величину густини темної енергії, званої космологічною постійною.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button