Різне

Підключення прожектора з датчиком руху

foto_cikavosti_17.10.2014-05_resizedДля тих, кому пощастило мати у своєму володінні власний двір або дачну ділянку, рано чи пізно виникає питання освітлення всього цього володіння в темний час доби. Особливо гостро це питання постає, коли день вже не такий довгий, як влітку.

Найбільш правильним вирішенням цього питання буде підключення прожектора з датчиком руху. Переваги його в тому, що не потрібно щоразу включати і вимикати світло, все відбувається автоматично, потрібно тільки правильно налаштувати прожектор під свої потреби.

А також економиться електроенергія, що теж непогано.

Перед тим, як підключити прожектор с датчиком движения давайте трохи розберемося в характеристиках і принципі роботи цих пристроїв.

По суті справи прожектор з датчиком руху – це лампа з вбудованим датчиком руху. Датчик руху, або по іншому інфрачервоний датчик спрацьовує, коли в полі його видимості починає швидко змінюватися температура, це температура нашого тіла, або двигун автомобіля, який під’їхав.

На самому датчику руху зазвичай мається три регулятора. Перший регулятор – це “SENS”, або “Чутливість”, він потрібен для регулювання чутливості самого датчика, тобто з його допомогою можна відрегулювати дальність спрацьовування датчика, а також величину об’єкта на який він буде спрацьовувати. Тобто, якщо багато помилкових спрацювань, то варто зменшити чутливість.

Другий регулятор – “TIME”, або “Час роботи”, за допомогою цього регулятора задається проміжок часу, від того моменту, коли лампа включилася, і до того, поки вона не потухне. При повторному спрацьовуванні датчика відлік часу почнеться заново.

І третій регулятор – “DAY LIGHT”, що означає “Освітленість”, тобто при правильному регулюванні, лампа повинна включатися тільки тоді, коли на вулиці вже стемніло, але не вдень, але якщо потрібно світити і вдень, то просто регулятор ставиться на максимум.

Датчик руху характеризується кутом огляду і дальністю дії, простіше кажучи, яку площу покриває зона дії датчика. Сам датчик руху як правило регулюється по вертикалі і горизонталі, тобто кут огляду можна міняти за допомогою положення датчика руху.

Конструкція прожектора з датчиком руху, якщо вона використовується на вулиці, повинна бути пило-та вологозахищенна, а також мати такий робочий температурний режим, щоб він працював без перебоїв як в морозну, так і в спекотну погоду.

Потужність лампи прожектора потрібно вибирати виходячи з того, що йому належить освітлювати. Як правило це галогенні лампи потужністю 300Вт, 500Вт, але зараз вже виробляють енергозберігаючі ртутні а також світлодіодні лампи, які можна встановлювати замість звичайних галогенних, що дозволяє економити електроенергію. Сама конструкція прожектора може бути якою завгодно, кожен вибирає те, що подобається йому, це може бути навіть не прожектор, а наприклад – вуличний ліхтар.

Підключення прожектора з датчиком руху

Перше, що необхідно зробити, це визначиться з місцем кріплення прожектора. Його потрібно вибирати залежно від того, яку ділянку необхідно освітлювати.

Далі потрібно визначиться з живленням ліхтаря. Якщо по близькості є розетка, то можна нею скористатися. Але це швидше за все не так, тому доведеться підводити дроти живлення самому.

Для підключення прожектора з датчиком руху підійде провід марки ШВВП або ПВС перетином від 0,5мм.кв. до 1,5мм.кв., залежно від того, яка кількість прожекторів потрібно підключити, чим їх більше, тим більше січення проводу. Кількість жил в дроті дві – якщо заземлення відсутнє, або три якщо в будинку присутнє заземлення.

Провід прокладається в гофротрубі діаметром 16-20мм і кріпиться до стіни, а якщо потрібно прокласти провід на велику відстань, то його можна провести за допомогою троса, діаметром приблизно 2мм. Трос необхідно закріпити за допомогою дюбеля з гачком діаметром 8-12мм і натягнути за допомогою тросових розтяжок. До натягнутого тросу прикріплюється кабель.

Прожектор кріпиться на своєму місці і підключається до кабелю. Підключення прожектора з датчиком руху дуже просте і не вимагає особливих знань. Для цього потрібно відкрити кришку для під’єднання проводу і підключити кабель до вільних клем. Синій – нуль (0), коричневий – фаза (L або Ф), і жовто-зелений – заземлення, якого, до речі кажучи може і не бути, хоча якщо є, то підключіть обов’язково.

Інший кінець кабелю підключається або до найближчої розетки за допомогою вилки або безпосередньо до контактів розетки (обов’язково при відключенній електриці). В ідеальному випадку підключаться до щита автоматів будинку, встановивши при цьому окремий автоматичний вимикач на 6-10А.

Якщо є необхідність в підключенні декількох прожекторів з датчиком руху, то приєднуються вони паралельно від першого до останнього, або ж якщо відстань між ними занадто велике, то може бути доцільніше провести до кожного прожектору окремий кабель.

Іноді буває, що для підключення прожектора з датчиком руху потрібно встановити додатковий датчик, наприклад, коли вбудований датчик не може охопити всю зону (наприклад якщо є два входи з різних сторін). Тоді монтується додатковий датчик руху, і підключається так, як зазначено на схемі.

Додатковий датчик повинен за своїми параметрами витримувати навантаження потужності лампи, яка до нього приєднана, тобто якщо лампа на 500Вт, то і потужність навантаження датчика повинна бути 500Вт, а краще більше. Решта характеристик датчика руху (кут огляду, дальність дії) описані вище.

Як бачите підключення прожектора з датчиком руху робота не з важких, і не вимагає особливих знань в області електроніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button