Екологія

Підраховано наскільки Латинська Америка багатша біорізноманіттям від Африки

Незважаючи на те, що вже давно відомо, що в Латинській Америці більше різних видів рослин, ніж в тропічній Африці, в новому дослідженні цей факт не тільки знаходить підтвердження, але вчені ще вперше провели кількісну оцінку біорізноманіття двох регіонів.

Image by TNeto from Pixabay

Дослідження говорить про те, що Латинська Америка більш ніж у два рази багата видами рослин, і при цьому займає меншу площу, ніж тропічна Африка (Африка на південь від Сахари і Мадагаскар). Крім цього, нові види відкриваються в Латинській Америці набагато швидше.

Вчені порівняли кількість видів судинних рослин в тропічній Африці і Латинській Америці з використанням веб-сайту «Судинні рослини Америки», бази даних африканських рослин, а також Каталогу рослин Мадагаскару. Ці дані також говорять про те, що в Латинській Америці знаходиться не менше однієї третини світового біорізноманіття. Дослідження показало, що найбагатшим регіоном в Латинській Америці за кількістю видів та неописаних видів є тропічні Анди.

За словами вчених, оскільки тропічні ліси вирубуються із загрозливою швидкістю і, ймовірно, майже зникнуть до кінця століття, а ця інформація може допомогти зосередити зусилля по збереженню районів з найбільшим біорізноманіттям, поки ще є для цього час.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»