Технології

Підвищення цінності стічних вод може поліпшити комерційну життєздатність видобутку нафти з біомаси

Нафта, вироблена з біомаси, може стати стійкою альтернативою викопному паливу. Проте технологічні проблеми ускладнюють нарощування виробництва і роблять його економічно нежиттєздатним.

Повышение ценности сточных вод может улучшить коммерческую

Одна з технологій, відома як гідротермальне зрідження (HTL), дозволяє добувати біомасу з вологої біомаси, такої як водорості, харчові відходи або гній. Цей процес вимагає дорогих процедур сушіння; однак при цьому утворюється побічний продукт стічних вод, який вважається небезпечним для навколишнього середовища.

Нафта з біомаси

У новому дослідженні Університету Іллінойсу обговорюються методи управління цими стічними водами, що забезпечують можливий шлях до комерційно життєздатного виробництва.

Джемісон Уотсон (Jamison Watson), докторант кафедри сільськогосподарської і біологічної інженерії Університету штату Іллінойс, каже, що дослідження надає всебічний огляд сучасних методів очищення стічних вод, які можуть допомогти виробникам і дослідникам рухатися вперед.

Методи HTL все ще знаходяться на стадії дослідження.

“Люди ще не почали розв’язувати інженерні задачі, такі як розширення масштабу великого об’єкта. Ми просто думаємо, що випереджаємо наш час”, – говорить він.

Ватсон пояснює, що це дослідження є результатом співпраці дослідників, що працюють з різними аспектами технологій. Частина цієї роботи відбувається в дослідницькій лабораторії Юаньхуй Чжана, професора сільськогосподарської і біологічної інженерії в штаті Іллінойс. Чжан є радником Ватсона і співавтором роботи.

Повышение ценности сточных вод может улучшить коммерческую

“Ми працюємо над виробництвом нафти з біомаси, такої як харчові відходи і водорості, через HTL. Одним з побічних продуктів цього процесу є стічні води пост-HTL (PHW), також звані водною фазою”, – говорить Уотсон. “Ми побачили цю велику проблему: що ми можемо зробити зі стічними водами? У нас немає можливості керувати ними; ми не можемо просто видаляти їх; ми не можемо просто скидати їх у навколишнє середовище”.

У дослідженні дається докладний аналіз наявних в цей час методологій, а також описуються шість різних підходів до очищення PHW. Вони включають поділ хімікатів, вирощування біомаси, анаеробне бродіння, біоелектрохімічні системи, гідротермальну газифікацію і рециркуляцію PHW в якості розчинника або реагенту для HTL.

За словами Уотсона, деякі з потенційних застосувань, створених за допомогою цих підходів, містять видобуток хімічних речовин і газів, виробництво електрики або водню, або очищення рідини таким чином, щоб вона була досить чистою для поливу сільськогосподарських культур або навіть використовувалася в якості питної води.

Для кожного із шести методів Ватсон і його колеги описують технологію, обговорюють її переваги і проблеми, а також оцінюють майбутній потенціал і можливість розширення її застосування в комерційних цілях.

“Ми хочемо дізнатися, які технології є найбільш багатообіцяючими”, – говорить Уотсон. “Коли ця термохімічна технологія дійсно досягне свого апогею у найближчі 10-20 років, у людей з’явиться уявлення про те, як ми можемо оцінити побічний продукт стічних вод, щоб підкреслити потенціал цієї технології нафтовидобутку”.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button