Земля

Підводний вулкан вивергається в Тихому океані: експерти не впевнені, в тому, що відбувається

У понеділок Геологічна служба США повідомила, що підводна гора Ахі почала вивергатися в середині жовтня. Вона знаходиться приблизно в 6 115 км на захід від Гонолулу.

Вчені вважають, що глибоко під Тихим океаном вивергається вулкан. Можливо, на території Співдружності Північних Маріанських островів США. Однак експерти не впевнені на 100%, тому що джерело сейсмічної активності важко відстежити.

За словами Метта Хейні, геофізика-дослідника агентства, вчені намагаються з’ясувати, чи пов’язано це з землетрусом на мілководді або ж з кратера виривається порода. За його словами, зараз вчені перевіряють супутникові дані, щоб побачити, чи є в регіоні знебарвлена вода. Вона може свідчити про те, що підводний вулкан став активним.

Активність підводного вулканічного джерела зафіксували минулого місяця завдяки гідроакустичним датчикам на відстані близько 2 250 км на острові Вейк.

Можливе джерело сейсмічної активності зафіксували за допомогою геофізичної лабораторії на Таїті і даних сейсмічних станцій на Гуамі і в Японії. У заяві Геологічної служби США говориться, що в останні дні активність можливого вулкана знижується.

Підводна гора Ахі являє собою великий конічний підводний вулкан. Її найвища точка знаходиться на глибині 79 м нижче поверхні океану. Це приблизно в 18 км на південний схід від острова Фараллон-де-Пахарос, також відомого як Уракас.

“Поблизу підводної гори Ахі немає місцевих станцій моніторингу, що ускладнює виявлення і характеристику вулканічної активності там, — заявили в агентстві. – Ми продовжимо уважно стежити за доступними віддаленими гідрофонними, сейсмічними і супутниковими даними».

Підводна гора є частиною Маріанської вулканічної дуги, яка являє собою ланцюг з більш ніж 60 діючих вулканів, яка простягається більш ніж на 900 км на захід і паралельно Маріанській западині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button