Земля

Пилова буря зафіксована в Гренландії

Пилова буря зареєстрована в здавалося б найбільш невідповідному для цього місці — в Арктиці в Гренландії.

Гренландія вкрита льодами, так звідки там взятися курній бурі? Але в кінці вересня саме це і сталося. Величезні хмари з пилу були зафіксовані метеорологічним супутником НАСА.

Пил в Гренландії — це головним чином льодовикове «борошно» з дрібнозернистого мулу, утвореного льодовиками, які подрібнюють камені, мул і ґрунт.

«Це, безумовно, велика подія, виявлене супутниками, про яких я знаю», — сказав Сантьяго Гассо, вчений з Центру космічних польотів NASD у Годдарді.

«Ми бачили кілька прикладів невеликих пилових бур перед цим, але їх досить складно виявити з супутників через хмарний покрив», — сказала Джоанна Буллард з Університету Лафборо. «Коли відбуваються пилові події, польові дані з Ісландії і Західної Гренландії показують, що вони рідко тривають довше двох днів»

Пыльная буря зафиксирована в Гренландии

Оскільки високоширотні пилові бурі погано вивчені, вони, як правило, не включені в атмосферні та кліматичні моделі. Гассо сподівається, що в кінцевому підсумку вони будуть включені, оскільки вони можуть впливати на якість повітря, відбивну здатність снігу і навіть морську біологію.

Кнопка «Наверх»