Земля

Механізм витіснення води додає до 30% до підвищення рівня моря

Глобальне підвищення рівня моря, пов’язане з можливим обваленням Західно-Антарктичного льодовикового щита, набагато вище, ніж очікувалося – до 30% додаткового обсягу.

У звіті представлені нові розрахунки так званого механізму витіснення води. Це відбувається, коли тверда скельна порода Західно-Антарктичного крижаного щита відскакує вгору в міру танення льоду, і зменшується загальна вага крижаного покриву. Корінна порода знаходиться нижче рівня моря, тому, коли вона піднімається, вона виштовхує воду з навколишнього середовища в океан, що сприяє глобальному підвищенню рівня моря.

Нові прогнози показують, що в разі повного обвалення льодовикового щита оцінки глобального підвищення рівня моря збільшаться ще на метр протягом 1000 років.

«Масштаби ефекту потрясли нас. Попередні дослідження, в яких розглядався механізм, відхилили його як несуттєвий. У разі обвалення Західно-Антарктичного крижаного щита найбільш часто цитована оцінка результуючого глобального підвищення середнього рівня моря складе 3,2 метра. Ми показали, що цей механізм додає 30% до загальної кількості », – твердить Лінда Пен, GSAS

Але це не просто історія про вплив, який буде відчуватися через сотні років. Одна з проведених імітацій показала, що до кінця цього століття глобальне підвищення рівня моря, викликана таненням льодовикового щита Західної Антарктики, збільшиться на 30% внаслідок механізму витіснення води.

Кожен опублікований прогноз підвищення рівня моря через танення крижаного покриву Західної Антарктики, заснований на моделюванні клімату, незалежно від того, чи поширюється прогноз на кінець цього століття або на довший термін, необхідно буде переглянути в бік підвищення.

Дослідники хотіли вивчити, як механізм витіснення вплинув на зміну рівня моря, коли розглядається низька в’язкість або легкотекучий матеріал мантії Землі під Західною Антарктидою. Коли вони включили цю низьку в’язкість у свої розрахунки, вони зрозуміли, що витіснення води відбувається набагато швидше, ніж передбачали попередні моделі.

«Незалежно від того, який сценарій ми використовували для обвалення Західно-Антарктичного крижаного щита, ми завжди виявляли, що цей додатковий один метр підвищення глобального рівня моря завжди з’являвся», – пілсумовує ФаміЛінда Пен, GSASлія

Дослідники сподіваються, що їх розрахунки показують, що для точної оцінки глобального підвищення рівня моря, пов’язаного з таненням крижаних щитів, вченим необхідно враховувати як ефект витіснення води, так і низьку в’язкість мантії під Антарктидою.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button