Земля

Пінгвіни видають звуки під водою і вчені не знають чому

Пінгвіни дивовижні птахи, але, як виявилося, ми знали про них далеко не всі

Нещодавно вченим вдалося зафіксувати звуки, які пінгвіни видають під водою. Вперше така поведінка була виявлена у морських птахів. Відомо, що пінгвіни, також як і інші морські птахи, володіють високим голосом і регулярно спілкуються на суші. Також вони спілкуються, коли їх голови знаходяться над водою. У минулому дослідники вважали, що можлива причина такої поведінки полягає в необхідності формування груп для полювання на риб і ракоподібних. Дослідження, опубліковане в журналі Zoologіcal Science підтвердило, що пінгвіни також видають звуки під водою, прямо як деякі інші морські хижаки, які дихають повітрям, наприклад кити і дельфіни. Але чому?

Пингвины издают звуки под водой и ученые не знают почему

Пінгвін схилив голову готуючись до полювання

Пінгвіни — перші морські птахи, які видають звуки під водою

Як пише видання Newsweek, група вчених на чолі з Андре Тібо з університету Нельсона Мандели в Південній Африці давно хотіла дослідити спілкування пінгвінів під водою. Для цього вони оснастили дорослих пінгвінів трьох видів — королівських, субантарктичних і золотоволосих — відеокамерами з вбудованими мікрофонами. На подив Тібо і його колег, команда записала в цілому 203 підводних вокалізації від пінгвінів, записаних протягом місяця в 2019 році. Це — перші записи морських птахів, що виробляють вокалізацію під водою. Вокалізації, які записала команда, звучать як швидкі вигуки і мають коротку тривалість — в середньому близько 0,06 секунди. Пінгвіни випускають ці звуки під час занурення в пошуках їжі. В даний час неясно, чому пінгвіни видають ці звуки; однак вони виробляють їх тільки під час полювання.

Дослідники сходяться на думці, що ці звуки свідчать про мисливську поведінку. Примітно і те, що пінгвіни як правило перебували на самоті, коли виробляли звуки, що вказує на те, що спілкування не було основною метою. Не виключено, що пінгвіни використовують вокалізацію, щоб оглушити свою жертву. Однак, щоб визначити точну причину такої поведінки потрібно набагато більше досліджень, відзначають вчені.

Пингвины издают звуки под водой и ученые не знают почему

Пінгвіни спілкуються між собою на суші, а ось причина підводної вокалізації залишається загадкою для вчених

Таємнича вокалізація

Також дослідники припускають, що дізнатися справжню причину вокалізації під водою можна лише проводячи експерименти, в яких ці звуки відтворюються в контрольованій обстановці. Це допоможе визначити їх вплив на хижих тварин. Вченим також відомо, що голосове спілкування між морськими птахами відіграє вирішальну роль, коли мова заходить про розмноження.

Під час шлюбного сезону дорослі особини регулярно переміщуються між своїми кормовими угіддями в морі і гніздовими колоніями на суші, де вони займаються доглядом за гніздами і годуванням пташенят, пишуть автори наукової статті. Кожен раз, коли птахи повертаються в колонію, вони повинні знайти та ідентифікувати свого партнера та/або своїх нащадків. У цьому контексті акустичні сигнали необхідні для індивідуального розпізнавання. Однак використання вокальних звуків в морі, де пінгвіни проводять більшу частину свого часу, погано вивчений.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button