Екологія

Глобальне потепління призведе до голоду

Глобальне потепління може вже до 2070 року знищити багато видів продовольчих сільськогосподарських культур.

6c24fe9aa0ff7dbcbd91dffdf0900db8
Дослідження провели вчені з Університету штату Арізона (США). Звіт про їх роботу опубліковано в науковому журналі Biology Letters. Вчені прийшли до висновку, що зміна клімату відбувається значно швидшими темпами, ніж у попередні епохи. Глобальне потепління Земля переживала кілька разів. Однак процес проходив з такою швидкістю, що рослини встигали адаптуватися до нових умов проживання.

Нове дослідження показало, що поточне потепління клімату по швидкості приблизно в п’ять тисяч разів перевершує здатність рослин адаптуватися до змін. До речі, були проаналізовані дані про 236 видів рослин, які ростуть по всьому світу.

Згідно з розрахунками, багато зернових культур можуть зникнути вже до 2070 року. У список рослин, яким загрожує знищення, включені пшениця і рис, які забезпечують половину всіх калорій, споживаних людством. Також вчені попереджають про можливе зникнення кукурудзи, жита, ячменю, сорго і трав, що використовуються у сільському господарстві для годівлі худоби.

За словами провідного автора дослідження Джона Вейнса, глобальне потепління клімату може призвести до голоду в деяких районах нашої планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button