Технології

Розроблена технологія передачі енергії через WiFi

Поширення бездротової передачі даних здійснило невелику революцію в нашому житті. Тепер ми підключаємося до Мережі всюди і залишаємося на зв’язку майже завжди, так і від маси зайвих проводів позбулися. Залишився наступний бастіон — заряд — і, схоже, скоро впаде і він. Інженери Вашингтонського університету повідомили про розробку технології PoWiFi, яка дозволяє передавати по повітрю ще й енергію.

2f95a80ed5955971ad617ef71427b746

«Нам вперше вдалося показати, що можна використовувати WiFi для живлення сенсорів та інших пристроїв, — говорить один з авторів розробки Вамсі Телла (Vamsi Talla). — Створена система, яка може паралельно працювати і як WiFi-роутер і як джерело живлення; якість бездротового сигналу під час зарядки без проводів не погіршується». Представити технологію планується в грудні, на конференції CoNEXT 2015 в Німеччині.

На жаль, про зарядку смартфонів або ноутбуків мови не йде. PoWiFi призначається для пристроїв, що споживають мало енергії — на рівні, порівнянному з піковою енергетичною ємністю радіохвиль WiFi-сигналу. Втім, сюди входять не тільки абстрактні «сенсори», але і цілком зрозумілі всім фітнес-браслети і трекери, веб-камери.

Для цього звичайний WiFi-роутер модернізується так, що час від часу він розсилає не пакети даних, а енергії, користуючись незайнятими передачею інформації каналами. Зроблений прототип виявився досить ефективним, щоб без проблем (і без проводів) живити невелику відеокамеру VGA на відстані понад 5 м. А для зарядки фітнес-трекера Jawbone Up24 на 41% йому знадобилося близько 2,5 год. При цьому на якості роботи мережевого каналу зв’язку це не позначається.

Залишається сподіватися, що автори знайдуть спосіб удосконалити розробку і передавати енергії побільше — так, щоб вистачило хоча б на смартфон.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button