Наука

Будівельники Стоунхенджа використали теорему Піфагора за 2 000 років до його народження

Дослідники вважають, що стародавні жителі Британських островів, які побудували Стоунхендж, вже знали і використовували теорему Піфагора. Більш ніж за 2 000 років до народження давньогрецького філософа і математика.

Строители Стоунхенджа использовали теорему Пифагора за 2 000 лет до его рождения
Pixabay

Вважається, що перше геометричне доведення теореми, яка говорить, що в прямокутному трикутнику сума квадратів довжин катетів дорівнює квадрату гіпотенузи, належить Піфагору, давньогрецькому філософу і математику, який жив на острові Самос у VI-V століттях до нашої ери. Проте вже давно вчені вважають, що теорема використовувалася і раніше, різними стародавніми цивілізаціями.

У новій книзі Megalith: Studies in Stone автори вказують, що теорему знали і давні мешканці Британських островів, які побудували визначну споруду Стоунхендж, що є зараз однією з найвідоміших у світі мегалітичних споруд.

Автори вивели таке припущення на підставі геометрії Стоунхенджа. Точніше, в книзі, як передає The Telegraph, зазначено, що в одній з найбільш ранніх структур споруди, що датується 2 750 р. до нашої ери, лежить прямокутник з чотирьох каменів (валунів пісковику (сарсена)), який, розділений навпіл по діагоналі, та утворює ідеальні прямокутні трикутники 5:12:13. Крім того, як можна побачити на схематичному зображенні, прямокутника і трикутників виходять вісім ліній, що вказують на важливі події в неолітичному календарі — наприклад, на точки літнього і зимового сонцестояння.

Строители Стоунхенджа использовали теорему Пифагора за 2 000 лет до его рожденияMegalith: Studies in Stone / The Telegraph

Один з авторів навіть припускає, що існує і гігантський піфагорійський трикутник, що утворюється між Стоунхенджем, місцем в Уельсі, де, імовірно, добувалися блакитні камені для будівництва і островом Ланді.

«Люди часто думають, що наші предки були грубими дикунами, однак вони також були майстерними астрономами, — зазначає Джон Матіно (John Matineau), редактор книги. — Вони застосовували теорему Піфагора за більш ніж 2 000 років до його народження».

Втім, відомо, що про теорему про співвідношення між сторонами прямокутного трикутника могли знати і в інших цивілізаціях, також до появи Піфагора. Так, деякі вчені вважають, що ці знання існували в Стародавньому Єгипті (приблизно в XXIII столітті до н. е..) і у Вавилоні (приблизно в XVIII столітті до н. е..). У Стародавньому Китаї про теорему знали також, наприклад, про її застосування написано в енциклопедії знань стародавніх китайських математиків «Математика в дев’яти книгах», що датується X-II ст. до н. е.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button