Всесвіт

Планетологи навчилися визначати внутрішню структуру астероїдів на відстані

Дослідники розробили модель для оцінки складу та розподілу маси астероїдів на основі спостережень під час наближення до Землі.

Планетологи з Массачусетського технологічного інституту розробили метод для картографування внутрішньої структури або розподілу щільності астероїда. Для оцінки достатньо інформації про те, як змінюється обертання астероїда при зближенні з масивними об’єктами, наприклад, із Землею.

Вчені використовували комп’ютерне моделювання, щоб зрозуміти, як поводяться астероїди під час максимального зближення з більшими об’єктами. Виявилося, що форма і розмір космічного об’єкта впливає на те, як змінюється його орбіта і обертання під дією гравітації масивного тіла. Вимірюючи кутову швидкість об’єкта, можна відновити розподіл щільності.

Дослідники відзначають, що внутрішня структура астероїда дає вченим велику кількість інформації про його склад та еволюцію. Але більшість сучасних методів спостереження за космічними об’єктами не дозволяють заглянути всередину. Програма AIME, розроблена планетологами, допоможе вирішити цю проблему.

Для коректного розрахунку з високою точністю необхідно одночасне виконання декількох умов, додають автори роботи. Перш за все, картування чутливо до точності вимірювань, наприклад, оцінка періоду обертання повинна бути виконана з похибкою не більше 0,27 с.А, по-друге, зміни будуть істотними тільки при дійсно близькому зближенні: перигей (найближча до Землі точка орбіти) повинен знаходитися на відстані не більше 18 земних радіусів від нашої планети.

Дослідники кажуть, що новий метод допоможе краще планувати місії з захисту Землі від зовнішніх зіткнень, подібні до DART, яку нещодавно провела НАСА. Знаючи розподіл маси всередині об’єкта, легше знайти правильну точку удару, щоб змінити орбіту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments