Технології

Екзоскелет допомагає знову ходити

Екзоскелет допоможе людям реабілітуватися після інсульту

Команда американських дослідників опублікувала результати тестування екзоскелета ReStore для людей, що проходять реабілітацію після інсульту. Пристрій, на думку вчених, – надійний і безпечний спосіб відновити нормальне функціонування кінцівок.

michaeltchong.com

Екзоскелет ReStore ™, розроблений компанією ReWalk Robotics Ltd, кріпиться на ногу, постійно відстежуючи руху стопи і гомілковостопного суглоба, щоб зберігати природну ходу. За його роботою віддалено спостерігає фізіотерапевт, який також регулює систему.

ReStore ™ – перший роботизований екзоскелет, який схвалив Міністерство охорони здоров’я США. Пристрій, в першу чергу, призначений для реабілітації пацієнтів з геміпарезом, які пережили інсульт. Геміпарез – неврологічний синдром, при якому слабшають м’язи половини тіла. Він поділяється на ступені тяжкості: в той час, як в одних пацієнтів виникають невеликі труднощі при ходьбі, інші можуть повністю втратити можливість ходити без сторонньої допомоги.

Тестування екзоскелета проводилося на людях, які самостійно могли проходити тільки короткі дистанції (приблизно, півтора метра). Всього за п’ять днів використання пристрою дистанція і швидкість переміщення учасників з постінсультним геміпарезом збільшилася. У дослідженні, опублікованому в журналі Journal of NeuroEngineering and Rehabilitation, взяло участь 44 добровольці.

Вчені стверджують: це поки ранні випробування пристрою, і головна мета – перевірити його на ділі, а не довести ефективність. За їх словами, екзоскелет потребує додаткових контрольованих випробувань.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button