Екологія

Пластикові кулі допомагають врятувати від висихання водосховища в Каліфорнії (відео)

Через рік після початку експерименту з кулями, поміщенними у водосховищі Лос-Анджелеса для охолодження та економії води, департамент водних ресурсів заявив про те, що ініціатива була успішною.

1-03-10-2016-600-267

Минулого серпня влада Лос-Анджелеса вирішила запустити додаткові 20 тисяч куль у водосховищі, довівши їх кількість до 96 мільйонів. 36-центові пластикові кулі призначені для того, щоб перешкоджати проникненню сонячного світла, блокуючи хімічні реакції, викликані цвітінням водоростей. Як розповів керівник операційного відділу департаменту водних ресурсів та енергетики Лос-Анджелеса, у відомстві якого знаходиться водосховище, Річард Харасик, проект з кульками можна назвати успішним.

Оновлення резервуара обійдеться департаменту в 300 мільйонів доларів, а вартість кульок — 34,5 мільйона доларів.

«Кульки призначені для того, щоб поглинати сонячне світло, особливо ультрафіолетові промені. Блокуючи ультрафіолетове випромінювання від проникнення в воду, можна запобігти хімічним реакціям між природним бромідом і хлором, який додають у воду в якості дезінфекції. При ультрафіолетовому випромінюванні ці два хімічні елементи з’єднуються, в результаті чого утворюється бромад — речовина, що викликає рак. Крім того, блокування сонячного світла, в цілому, також знижує швидкість росту водоростей і зменшує обсяги випаровування води», — пояснив аналітик Скотт Сазерленд.

 

У той же час, не вдалося дізнатися, скільки води зекономлено протягом року, поки кульки перебували в резервуарі. За деякими оцінками, вдалося зберегти від випаровування 300 мільйонів галонів (1,1 мільярда літрів) води.

Читайте також: 

Цього достатньо, щоб забезпечити питною водою 8100 осіб. Про це розповів член міської ради Мітчел Енгландер: «Поки тримається посуха, дуже важливо зосередити увагу на пошуку інноваційних рішень для підтримки високої якості питної води для наших чотирьох мільйонів жителів».

Каліфорнія переживає період безпрецедентної посухи. А на половині території штату ситуація перебуває в статусі «виключної посухи». Майже 37 мільйонів жителів так чи інакше постраждали від цих явищ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button