Здоров'я

Пластир – термометр не тільки заміряє температуру, а й оцінює психіку

У перспективі можна буде відмовитися від стандартних термометрів. Їм на зміну прийде “розумне татуювання “, повідомляє Live Science. Це гнучка схема живлення з сенсорами, що відстежують температуру тіла і навіть психічний стан людини.

Суть в наступному: невеликі зміни в температурі здатні показати, як судини розширюються і скорочуються. А це відображає стан серцево – судинної системи. На сьогоднішній день найдосконаліша технологія оцінки температури – інфрачервоні камери (дорогі і пацієнту потрібно сидіти на місці). Є ще клеяться сенсори. Але вони мають обмежені можливості і викликають подразнення шкіри, що відбивається на точності.

А ось розробка Джона Роджерса з Університету Іллінойсу являє собою гнучкі термометри шириною всього в 50 мікронів (приблизно в половину волосини людини). Коштують вони мало, прилягають до шкіри так само, як тимчасове татуювання. Їх точність прирівнюється до показників інфрачервоної камери вартістю 250000 доларів.

Сенсори зроблені із золотих проводків або силіконових мембран, що розташовуються на тонкому гумовому аркуші з перфорацією (так шкіра дихає). Вони визначають температуру до тисячних градуса, оцінюють кровообіг, вологість шкіри. За цими параметрами можна виявити ознаки захворювання і зрозуміти, чи схвильована людина.

Також сенсори годяться для використання в якості грілок. Локальний нагрів дозволить поліпшити доставку ліків в кров, поглинання поживних речовин, необхідних, наприклад, для затягування ран. І все це без ризику інфекції. Поки прототипи сенсорів передають інформацію по дротах. Але в перспективі з’являться бездротові версії.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button