Людина

Дослідження: Ефект від тренування зберігається протягом 2-х днів

Вчені з Південно-західного медичного центру Університету Техасу провели дослідження на піддослідних гризунах, які показали, що ефект від тренування зберігається протягом 2-х днів. Інформацією поділилося видання Daily Mail.

Исследование: Эффект от тренировки сохраняется в течение 2-х дней

Проведені тести на мишах дали зрозуміти експертам, що метаболізм знаходиться в активному стані протягом 48 годин. Дослідники проаналізували вплив вправ на двох типах мозкових мереж.

Одна з мереж — POMC пов’язана зі зменшеним апетитом, більш низьким рівнем цукру в крові та великим спалюванням калорій. У той час як — NPY/AgRP знижує метаболізм і посилює відчуття голоду. Діяльність гризунів в мозковому ланцюгу контролювалася після того, як вони завершили різні схеми тренувань, які варіювалися від одного до п’яти та десяти днів вправ. Результати наукової роботи показали, що навіть одноразове фізичне навантаження посилює активність POMC при інгібуванні NPY/AgRP. Це призвело до зниження апетиту тварин до шести годин, а також до більш швидкого спалювання калорій. Що стосується тренувань, то мова йшла про 20-хвилинного прогону мишей по біговій доріжці. Дослідники вважають, що результати показують розуміння того, як мозок впливає на фітнес і може призвести до терапії, яка підвищує метаболізм.

«Цей результат може пояснити на рівні нейронного ланцюга, чому багато людей не голодують відразу після тренування. Вважається, що ефект триває довше, чим більше людина тренується. Ми прийшли до висновку, що для зміни активності нейронів не потрібні постійні тренування. Вправи раз в три дні в напів-інтенсивній манері можуть принести користь, яка триватиме протягом декількох днів», — підсумували експерти.

 

Кнопка «Наверх»