Відео

Плавучій атомній електростанції не страшні цунамі

Основна проблема, з якою зіткнулися співробітники TEPCO після аварії на АЕС у Фукусімі, – недолік охолоджуючої рідини. Через порушення енергопостачання станції після землетрусу і цунамі реактори не могли охолоджуватися належним чином.

floating-nuclear-plant_500

Новий проект атомної електростанції, запропонований фахівцями Массачусетського технологічного інституту, дозволяє не допустити подібних ситуацій. Ця електростанція є плаваючою. Вона зможе охолоджуватися автоматично навколишньою морською водою, якщо щось піде не так. Сам реактор буде перебувати нижче рівня води. Таким чином, паливні стрижні не розплавляться і не відбудеться викид радіоактивних речовин.

Подібні електростанції будуватимуться на березі. Після побудови вони будуть відбуксирували на відстань 8-11 км від узбережжя і закріплені якорями до морського дна. Із землею станції будуть з’єднані підводними електричними кабелями.

За словами розробників, обмежень на розмір подібних електростанцій не існує. Вони можуть бути як невеликими (50 – мегаватними), так і більш великими (1000 – мегаватними). В іншому принцип роботи плаваючої АЕС не відрізнятиметься від звичайної АЕС. Передбачається, що подібними електростанціями зацікавляться в таких країнах, як Японія, Індонезія, Чилі і країни Африки.

[youtube]8Xi-NPDEWKc[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button