Земля

Паразити показали вченим новий спосіб знищення людських клітин

Вчені з медичної школи при Віргінському університеті з’ясували, що дизентерійна амеба, яка викликає важке захворювання, вбиває клітини людини, подібно піраньї.

Виявилася, що дизентерійна амеба (Entamoeba histolytica) вбиває клітини, подібно до того, як піранья розриває свою здобич. Цей вид паразитів найпростіших, що викликають потенційно смертельну дизентерію, згризали людські клітини. Команда дослідників була вражена, побачивши, як амеба відривала від клітини невеликі шматочки доти, поки її “жертва” не загинула. Розтерзавши клітину, паразит втратив до “трупа” всякий інтерес і перейшов до іншої живої клітини, яка стала для нього наступним “блюдом”.

parazity-pokazali-uchenym-novyj-sposob-unichtozheniya-chelovecheskix-kletok-_45130_1_resized

Сині фрагменти – амеби, зелені – клітинні мембрани

За словами вчених, раніше невідомий спосіб убити клітини людини надзвичайно здивував їх, оскільки вони припускали, що дизентерійні амеби спочатку вбивають клітину, а потім захоплюють і поглинають її. “З’ясувалося, що ми помилялися, – констатує Кетрін Ролстон (Katherine Ralston), яка керувала командою дослідників. – Насправді амеба в прямому сенсі загризає клітини. Результати нашого дослідження переконливо продемонстрували: дизентерійна амеба вторгається в організм людини і знищує тканини кишечника, вгризаючись в живі клітини, що складають цей орган травлення і виділення. Можливо, даний спосіб є серед паразитів найпростіших більш поширеним, ніж ми думаємо, і нам ще належить зіткнутися з одноклітинними організмами, які гризуть клітки, щоб знищити їх”.

Читайте також: Паразити, що контролюють наш розум

Згідно з відомостями Live Science, вчені проводили своє дослідження в трущобах Бангладеш, де приблизно третина дітей заражається амебною дизентерією протягом першого року життя. Потрапивши в організм, паразити проникають в тканини кишечника і починають розмножуватися, що призводить до виникнення виразок і виділенням крові, слизу і гною, які їх супроводжують. Слід пам’ятати, що основними симптомами амебіазу є слабкість, біль внизу живота, підвищення температури і діарея з домішками слизу і крові. За відсутності медикаментозного лікування дизентерія призводить до виснаження, обезводнення, а потім до перитоніту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments